تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
09
دسامبر

مهندسی عرضه پتروشیمی ها در مجمع انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن!

اوضاع و احوال صنعت ایده آل نیست. وضع تشکل های صنعتی هم خوب نیست. در این شرایط تنها تشکل هایی امکان تنفس میابند که از منبعی مطمئن حمایت شوند.

 

 

به نقل از poly13سایت خبری پپنا : اوضاع و احوال صنعت ایده آل نیست. وضع تشکل های صنعتی هم خوب نیست. در این شرایط تنها تشکل هایی امکان تنفس میابند که از منبعی مطمئن حمایت شوند.

یک لحظه تصور کنید دولت امتیازصدور کارت بازرگانی را از اتاق عریض و طویل بازرگانی بگیرد، بدون تردید پارلمان بخش خصوصی فرو خواهد ریخت.

در صنایع پلاستیک هم همین شرایط حاکم است. استقبال سرد از مجامع صنفی به دلیل رکود موجود را طی سال اخیر تجربه کرده ایم.

روز گذشته مجمع عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن با حضور تعداد زیادی از اعضا برگزار شد. انجمنی که به دلیل حضور چهره هایی چون جمالیان، صحاف و توکلی طی سال های اخیر وقاری یافته و منظم و کم حاشیه کار می کند.

امتیاز مهم رتبه بندی واحدهای تولیدی چند سالی هست از سوی معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در اختیار این انجمن قرار گرفته و انجمن این وظیفه خطیر را با جدیت دنبال می کند. رتبه بندی امتیازی است که دولت به این تشکل صنفی داده و این کار در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون تومان عایدی برای این تشکل داشته است و بخشی از دلبستگی اعضا به انجمن اساسا به دلیل وجود این امتیاز مهم انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن است.

روز گذشته در گزارش بازرس از عدم پرداخت حق عضویت ۴۵ واحد سخن گفته شد. یک پنجم انجمنی که ۲۳۲ عضو دارد حق عضویت خود را پرداخت نکرده اند که شرایط دشوار اقتصادی را گوشزد می کند. (گرچه تحلیل ها بر این بود که این حق عضویت به دلیل امتیاز انجمن در خصوص رتبه بندی بالاخره پرداخت خواهد شد.)

شرایط عجیب اقتصادی در کشور را می توان از عضویت اعضا در این انجمن هم تحلیل کرد. در سال گذشته انجمن پلی اتیلن پذیرای ۲۰ واحد بوده و امسال از ابتدای سال تاکنون تنها ۴ عضو به انجمن پیوسته اند.

مجمع روز گذشته به مانند سال های گذشته توسط محسن جمالیان رییس هیات مدیره این انجمن اداره شد و وی گزارش هیات مدیره را قرائت کرد. گزارشی که در آن به کار بی وقفه اشاره شد. ۶۰۰ ساعت کار و شرکت در جلسات و ۶۰۰ ساعت فکر همه گویای عزم این انجمن برای ایجاد مطلوبیتی برای اعضای خود است.

اصطلاحی که جمالیان در خصوص انجمن به کار برد پویایی دانش بنیان بود وی از تک تیراندازانی که می گویند هیات مدیره برای خود کار می کند هم گلایه کرد و از جلسات مستمر هیات رییسه انجمن از بورس تا نهاد ریاست جمهوری گفت.

دیانت پی دبیر انجمن هم در این مجمع خبر از برگزاری اولین دوره نمایشگاه آبیاری داد که با حمایت آب و خاک در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ دی ماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.

بیوک صحاف نایب رییس انجمن هم در سخنان کوتاهی به مشکلات توزیع مواد پلیمری اشاره کرد و از مهندسی عرضه پتروشیمی ها گفت.

صحاف دو معضل توزیع مواد پلیمری را سایت بهین یاب و مهندسی عرضه محصولات پتروشیمی توسط مجتمع های پتروشیمی عنوان کرد و دلیل بالا رفتن نرخ ارز در روزهای اخیر را عدم عرضه ارز پتروشیمی ها در بازار عنوان کرد.

مچمع انجمن تولیدکنندگان پلی اتیلن در حالی پایان یافت که در سبد اقدامات این انجمن سرفصل های مهمی گنجانده شد.

اشتراک گذاری :