16
آوریل

کامپوزیت‌های فلزی پلیمری برای ماهیچه‌های مصنوعی در کشور تولید شد

کامپوزیت‌های فلزی پلیمری یونی (IPMC) برای استفاده به عنوان ماهیچه‌های مصنوعی توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد ساخته شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این کامپوزیت‌ها توسط تیم تحقیقاتی فناوری‌های نوین در مهندسی پزشکی متشکل از دکتر نادیا نقوی، استادیار گروه آموزشی مهندسی برق و دکتر محمد میمندی نژاد، دانشیار گروه آموزشی مهندسی برق و مهندس محسن عنابستانی، دانشجوی مقطع دکترای مهندسی برق ساخته شده است.

دکتر نقوی، سرپرست تیم تحقیقاتی فناوری‌های نوین با اشاره به اینکه کامپوزیت‌های فلزی پلیمری یونی (IPMC) مواد هوشمند جدیدی هستند، گفت: این کامپوزیت‌ها در پاسخ به ولتاژ اعمالی با دامنه کم، دچار تغییر شکل و خمش مکانیکی بزرگی می‌­شوند.

وی ادامه داد: اگر یک تغییر شکل یا خمش مکانیکی در آن‌ها ایجاد شود، متناسب با میزان خمش ایجاد شده، ولتاژ الکتریکی در بین الکترودهای سطح آن‌ها تولید می‌­شود.

نقوی مهترین ویژگی کامپوزیت‌های فلزی پلیمری تولید شده را توانایی شبیه‌سازی عملکرد ماهیچه‌های بیولوژیکی دانست و اظهار کرد: از این نظر در زمینه‌های مرتبط با مهندسی پزشکی شامل کاربردهای متنوعی خواهند بود.

استادیار گروه آموزشی مهندسی برق با بیان اینکه در حال حاضر این مواد در خارج از ایران تولید می‌شود، یادآور شد: در طول سه سال گذشته این تیم تحقیقاتی با استفاده از نمونه‌هایی که از خارج از کشور تهیه شده است، به تحقیقات گسترده‌ای در حوزه بررسی رفتار این مواد و کاربردهای متنوع آن در حوزه پزشکی پرداخته است.

وی با تاکید بر اهمیت بومی‌سازی دانش تولید این مواد، عنوان کرد: نتایج آزمایش‌های انجام شده روی آنها حاکی از موفقیت آمیز بودن تولید و همچنین کاهش هزینه‌های تولید این مواد بوده است.

نقوی هدف از انجام طرح کامپوزیت‌های فلزی پلیمری را ارائه راهکارهایی برای بهبود ساختاری این مواد و همچنین توسعه کاربردهای IPMC در حوزه مهندسی پزشکی دانست.

بر اساس این گزارش، تیم تحقیقاتی فناوری‌های نوین در مهندسی پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برای در اختیار گذاشتن این مواد برای مراکز تحقیقاتی و صنعتی اعلام آمادگی کرده است.

 

منبع: ایسنا

 

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

 

 

 

درباره ما:

شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , ظروف پلاستیکی از جمله انواع وان پلاستیکی و بشکه حمل مواد شیمیایی و بهداشتی و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :