تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
09
مارس

پلیمر مصنوعی برای کشتن ویروس های مقاوم به آنتی بیوتیک ها

یک تیم تحقیقاتی متشکل از دانشمندان “موسسه مهندسی زیست شناسی و فناوری نانو ” (IBN)از”آژانس علوم، فناوری و تحقیقاتی” (A * STAR)و دانشمندان موسسه تحقیقاتی آی.بی.ام(IBM)، یک مولکول مصنوعی جدید را تولید کرده‌اند که این ملکول می‌تواند پنج باکتری مقاوم در برابر چندین دارو را مورد هدف قرار داده و از بین ببرد.

ویژگی این پلیمر مصنوعی

این پلیمر مصنوعی غیرسمی می‌باشد. مولکول‌های مصنوعی “پلی‌کربنات‌های گانادیوم” (guanidinium-functionalized polycarbonates)نامیده می‌شوند و برای سلول‌های انسانی، قابل تجزیه زیستی و غیرسمی هستند.

اساسا، پلیمر مصنوعی با بار مثبت به درون بدن یک موجود زنده وارد می‌شود و به طور خاص به سلول‌های باکتری خاصی متصل می‌شود.

هنگامی که این پلیمر به باکتری‌ها متصل شد، این پلیمر از غشاء سلولی عبور می‌کند و استحکام پروتئین‌ها و DNAسلول را مورد هدف قرار می‌دهد و باکتری را می‌کشد.

یی یان یانگ” (Yi Yan Yang)یکی از نویسندگان این مطالعه می‌گوید: ما اولین نمونه از یک درشت مولکول مصنوعی قابل تجزیه زیستی با فعالیت ضدمیکروبی گسترده در موش‌ها با مکانیسم منحصر به فرد از بین بردن و غیرسمی را نشان دادیم. هنگامی که پلیمر کار خود یعنی کشتن باکتری را به پایان می‌رساند، به طور طبیعی باکتری پس از سه روز از بین می‌رود و اثری از آن در بدن باقی نمی‌ماند.

در آزمایشات انجام شده بر روی موش‌ها، مولکول‌ها به ریشه کن کردن پنج نوع “سوپرباگ”  (superbugs) که در بیمارستان‌های سراسر جهان رویت شده بودند، موفق شدند.

مرحله بعدی تحقیق، تلاش برای توسعه تکنولوژی بر روی یک درمان ضد میکروبی خاص که می‌تواند به صورت بالینی در انسان آزمایش شود، است و امید است این تحقیق راه جدیدی برای درمان عفونت‌ها در بدن باشد.

این مطالعه در مجله “Nature Communications” منتشرشد.

منبع: ایسنا

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :