10
مه

منسوجات جدید از جنس پلیمر جهت کاهش وزن خودروها

ازاین پس پلیمر ها سهم بیشتری در صنعت خودروسازی ایفا خواهند کرد / شرکت Ube Exsymo موفق به توسعه یک رشته پلیمر کامپوزیتی حاوی هسته پلی پروپیلن ( PP ) و پوسته پلی اتیلن دانسیته پایین خطی با نقطه ذوب پایین ( LLDPE ) شده است که در ساخت منسوجات گرما شکل دهی تحت عنوان Simtex به کار می‌رود.

منسوج ساخته شده از  رشته پلیمر می‌تواند به صورت چند لایه بافته شده و محصولی سخت نظیر سقف خودروها و کیف‌های مسافرتی ایجاد نماید. در طول فرآیند گرما شکل‌دهی، رزین LLDPE ذوب شده و ماتریسی را تشکیل می‌دهد که الیاف PP را کپسوله می‌کند.

استحکام این منسوجات ۱۰ cN/dtrexis بوده که دو برابر الیاف پلیمر PP معمول می‌باشد و همچنین استحکام کششی (مدول یانگ) این محصول ۹۵ cN/dtex بوده که سه برابر الیاف PP معمول است. همچنین جهت بهبود استحکام ضربه‌ای به محصول نانو ذرات سیلیکا افزوده شد. پلیمر چهار لایه از منسوجات Simtex در دمای ۰C 140 و فشار ۱ پاسکال با ضخامت mm 3/1 تشکیل شده و دارای چگالی ۹/۰، استحکام کششی MPa 200، مدول کششی MPa ۳۵۰۰، استحکام خمشی MPa 54 و مدول خمشی MPa 2500 می‌باشد.

خانه

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :


استفاده از نانوذرات پلاستیک در رادیودرمانی


تولید کیسه های پلاستیکی با فناوری نانو جایگزین کیسه های فعلیدرباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده تانکر پلیمری , بشکه , ظروف و وان پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات و خط تولید صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :