تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
25
مارس

ثبت اختراع فورد برای ساخت سرسیلندر از جنس پلاستیک

انتشار  پرونده ثبت اختراع فورد با عنوان “سر سیلندر پلیمری”

استفاده از  پلاستیک رزین در تولید  محصولات مختلف در حال گسترش است و تولیدکنندگان راه های ارزان تری را برای تولید قطعات وسایل نقلیه در عین حفظ ساختار کلی آن، پیدا کردند. اکثر قطعات در خودروها به صورت قالبی تولید می شوند و استفاده از مواد کامپوزیتی  و پلاستیک به طور معمول و بدون محدودیت در اجزای غیر حیاتی خودرو در حال گسترش می باشد، اما جنس قسمت های اصلی از جمله سر سیلند و بلوک سیلندر همیشه از فلز بوده است.

 

گرایش به تولید انبوه خودروهای الکتریکی همچنان در حال گسترش است و  تولید کنندگان در حال تقسیم دانش برای چگونگی ادامه محصولات آینده هستند. از یک طرف، آنها باید با روند بازار و تکنولوژی، به فکر تغییر باشند و از سوی دیگر، اطمینان از اینکه محصولات موجود در مسیر بهبود قرار داشته باشند، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ این بدان معنی که ضمن حفظ موتور احتراق داخلی. آن را سبک تر، کارآمد تر و نوآورانه باز طراحی کنند.

سر سیلندر با ساختار داخلی فلزی

در خواست ثبت اختراع فورد، سر سیلندری از جنس پلاستیک که ساختار داخلی آن فلزی (چدن) است را تشریح می کند. اجزای خاصی از قبیل اتاق های احتراق بالا و … بخشی از این ساختار است که باید از فلز ساخته شود زیرا این مناطق تحت تاثیر مستقیم گرما و فشار ناشی از فرایند احتراق قرار می گیرند.

فورد در حال حاضر در حال کار بروی کامپوزیت ها برای توسعه یک مولد نیرو از مواد غیر فلزی است. در سال ۲۰۱۶، فورد یک موتور ۱٫۰ لیتری EcoBoost را معرفی کرد که سر سیلندری از جنس فیبر کربن بهره می برد و وزن کلی موتور ۱۵٪  در آن کاهش داده شده بود.

اگر چه به نظر می رسد این تکنولوژی در دوران کودکی خود باشد، اما موضوع جالب و قابل تاملی است.

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :