16
آوریل

تولید ۲ میلیون تن اتیلن در پتروشیمی کاویان با ظرفیت اسمی ۹۰ درصدی

پتروشیمی / مدیرعامل پتروشیمی کاویان با بیان این که بزودی ۲ میلیون تن اتیلن در پتروشیمی کاویان تولید می شود، گفت: امیدواریم با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی با ظرفیت اسمی ۹۰ درصدی فعالیت کنیم.

مدیرعامل پتروشیمی کاویان با بیان این که بزودی ۲ میلیون تن اتیلن در پتروشیمی کاویان تولید می شود، گفت: امیدواریم با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی با ظرفیت اسمی ۹۰ درصدی فعالیت کنیم.

رمضان اولادی مدیرعامل پتروشیمی کاویان، با اشاره به راه اندازی فاز دوم پتروشیمی کاویان، گفت: این فاز با ظرفیت اسمی یک میلیون تن سال گذشته به بهره برداری رسید تا هردو فاز پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن اتیلن فعالیت کنند.

وی ادامه داد: پیش از این فاز نخست این پتروشیمی در سال ۹۱ با ظرفیت اسمی مشابه به بهره برداری رسیده بود. البته در زمان افتتاح این فاز, امکان فاز ۲ نیز وجود داشت اما به دلیل کمبود خوراک فاز ۲  به بهره برداری نرسید.

مدیرعامل پتروشیمی کاویان با اشاره به این که در صورت تامین خوراک می توانیم خوراک اتیلن مورد نیاز خط لوله اتیلن غرب را تامین کنیم، تاکید کرد: با راه اندازی فازهای۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ می توان امیدوار بود که این مجتمع در دو فاز به ظرفیت کامل برسد. هدف گذاری ما دستیابی به ظرفیت اسمی مجتمع برای هر دو فاز است و لازمه دستیابی به آن تزریق خوراک به میزان نیاز است.

اولادی با اشاره به این که در سال جاری به ظرفیت بیش از ۹۰ درصد دست می یابیم، گفت: پیش بینی ما بر این است که کاویان در سال ۹۷ به ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی دست یابد .

به گزارش پپنا، پتروشیمی کاویان، اتان دریافتی از پارس جنوبی را به اتیلن تبدیل کرده و به خط لوله اتیلن غرب تزریق می کند که این اتیلن از ١١ استان عبور کرده و خوراک ١٢ مجتمع پتروشیمی ساخته شده یا در حال احداث با سرمایه گذاری ۸٫۵ میلیارد دلاری را تامین می کند.

 

منبع : ppna.ir

خانه

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

 

 

 

درباره ما:

شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , ظروف پلاستیکی از جمله انواع وان پلاستیکی و بشکه حمل مواد شیمیایی و بهداشتی و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :