27
مه

تولید کاغذ پلیمری رسانای الکتریسیته توسط محققان چینی

محققان چینی کاغذ پلیمری رسانای الکتریسیته ای ساخته اند که با هزینه کمی تولید می شود. این اختراع گامی مهم در تولید محصولات پلیمری الکترونیکی انعطاف پذیر به شمار می آید.

محققان کاغذ پلیمری رسانای الکتریسیته ای ساخته اند که با هزینه کمی تولید می شود. این اختراع گامی مهم در تولید محصولات الکترونیکی انعطاف پذیر به شمار می آید.

تولید کاغذ رسانای الکتریسیته به ازای هر متر مربع ۱.۳۰ دلار هزینه دارد. جالب آنکه می توان در هر دقیقه ۳۰ متر از این نوع کاغذ را تولید کرد.

این درحالی است  که نمونه های فعلی دستگاه های الکترونیکی انعطاف پذیر  با استفاده از فیلم های نازک پلیمر ساخته می شوند. اما استفاده از این فیلم ها گرانبها است.

اما تولید این فیلم های نازک پلیمری گام مهمی به شمار می رود، زیرا آنها قابلیت های متعددی دارند.

برای پرداختن به این مشکل  محققان دانشگاه جنوب چین  و دانشگاه موناش در استرالیا تصمیم گرفتند  کاغذ انعطاف پذیر رسانایی بسازند. این کاغذ پلیمری از مواد تجدید پذیر ساخته می شود و هزینه اندکی دارد. آنها روی کاغذ را با ژل یونیک پوشاندند تا آن را رسانا کنند. این نوع ژل حاوی مایعی است که الکتریسیته را از خود عبور می دهد.

در مرحله بعد یک فیلم منتقل کننده الکتریسیته بین دو لایه از کاغذ آغشته به ژل یونیک قرار گرفت تا جریان الکتریسیته را به طور کامل از خود عبور دهد. این کاغذ قابلیت چند بار استفاده را دارد و می توان آن را ۵ هزار مرتبه خم و صاف کرد.

منبع: خبرگذاری مهر


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب:


درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری :