01
ژوئن

تغییر رنگ مو به نسبت دمای بدن و محیط !!!

یک شیمیدان رنگ مویی ساخته  که با توجه به دمای بدن و محیط اطراف فرد تغییر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فوربس، لورن باوکر موسس شرکت فناوری Unseen در لندن این رنگ مو را تولید می کند. این محصول باتوجه به ویژگی جوهرهای تغییر رنگ دهنده و حساس به دما نوعی رنگ مو ساخته  شده است.

 

رنگ موی حساس به دما که Fire نام گرفته  برخلاف نمونه های معمول در یک طیف تیره یا روشن نمی شود، بلکه با توجه به محیط افراد فرد مرتب تغییررنگ می دهد.

باوکر که خود نیز شیمیدان است، دراین باره می گوید: این رنگ_مو با توجه به تغییرات دما تعییر می کند. به عنوان مثال هنگامیکه محیط سردباشد، رنگ_مو سیاه می شود یا هنگامیکه محیط اطراف گرم شود، رنگ مو به قرمز تغییر می کند. همچنین نسخه های دیگری وجود دارد که در مجاورت چنین تغییرات دمایی از نقره ای به آبی، آبی به سفید وسیاه به زرد تغییر می کنند.

جالب آنکه رنگ_مو با توجه به دمای بدن فرد نیز تغییر می کند، به عنوان مثال اگر او خجالت بکشد، رنگ مو هم تغییر می کند.

به عبارت دیگر این رنگ مو می تواند حالات درونی فرد را تاحدودی نشان دهد.

این رنگ_مو با الهام از رنگ های «ترمو کرومیک» ساخته شده که در مغازه ها وجود دارد. اما چون این مواد برای پوست انسان ضرر دارد، ترکیبات آن در رنگ_مو به طور کلی بهبود یافته اند تا برای انسان بی خطر باشند.

باوکر درباره علت تغییر رنگ این محصول می گوید: هنگامیکه دما از میزان خاصی بیشتر می شود، برخی اشکال مولکولی از بقیه ثبات بیشتری خواهند داشت، بنابراین پس از ایجاد نوعی فعال و انفعال شیمیایی، مولکولی با قابلیت جذب نور متفاوت به وجود می آید. همین امر به تغییر رنگ_مو منجر می شود. درحقیقت بخش مهم و فعال سیستم رنگ مو یک مولکول پیچیده کربنی است که با خود فعل و انفعالی معکوس انجام می دهد.


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب:درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :