تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
19
مه

بازار مواد پلیمری بحرانی است / راهکار حل بحران تقاضا دربازار محصولات پتروشیمی

راهکار حل بحران تقاضا دربازار محصولات پتروشیمی اصلاح ساز و کار قیمت گذاری و مکانیزم های مداخله قیمتی از زبان رییس دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی.

رضا محتشمی در مورد مشکلات فعلی محصولات پتروشیمی گفت: بازار در ماه دوم سال شرایط پر التهابی را تجربه می کند بطوریکه در سال گذشته کالاهای پر رقابت در حدود ۱۱ درصد کل محصولات صنعت پتروشیمی بود اما در اوایل اردیبهشت میزان کالاهای پر رقابت به ۴۳ درصد افزایش یافت.
از آن طرف بطور معمول ۶۵ تا ۷۰ درصد کالا ها بدون رقابت یا با رقابت کم بودند که این میزان در ماه جاری به ۲۵ درصد کالاها رسیده است. این یعنی اینکه ما با بحران تقاضا مواجه هستیم.
محتشمی پور در ادامه افزود : این در حالی است که با افزایش همزمان قیمت خوراک و کاهش قیمت فروش برخی شرکتها وارد فاز زیاندهی شده اند به عنوان مثال پتروشیمی تندگویان تنها تولید کننده pet در ایران بر اساس برآوردها این محصول را با زیان عرضه می¬کند اما خریداران آن از محل فروش pet در بازار آزاد تا بیش از ۵۰% سود میکنند که نتیجه اشکال در مکانیزم های مدیریت بازار است.
در حال حاضر عامل اصلی این مسئله سقف رقابت است. و اگر سقف قیمتی در کوتاه مدت اصلاح یا برداشته شود التهاب بازار کم خواهد شد البته برداشتن آن نیز نگرانی هایی ایجاد می‌کند.
از سوی دیگر در حال حاضر تنها ابزار کنترل تقاضا بهین یاب است که کافی نیست و علاوه بر آن باید به عملکرد گذشته شرکت ها در زمان عدم بحران هم توجه داشت یعنی اگر یک شرکت در زمان عدم بحران ماهانه ۱۰۰ تن خرید داشته نباید بتواند ناگهان ۲ هزار تن تقاضا ثبت کند.
مشکل دیگر صنعت پایین دست پتروشیمی خرید محصولات از بازار داخلی و فروش در بازارهای جهانی توسط دلالان است به در واقع عده ای به این وسیله ریال خود را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به محصولات پتروشیمیایی تبدیل کرده و سپس آنرا با ارزهای با قیمت بازار آزاد صادر می کنند که باعث کمبود در نیاز داخل می شود.

منبع: ppna


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?
درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :