تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
15
دسامبر

۴ عامل خرابی و راهکار رفع ایراد در فرایند قالب‌گیری و مصرف محصولات پلیمری

قالب‌گیری / امروزه صنعت قالبگیری پلیمرها جایگاه مهمی در تولید محصولات پلیمری دارد , از همین رو آموزش و انتشار اطلاعات و تجربیات میتواند کمک شایانی در ارتقاع سطح کیفی محصولات و بهبود مصرف برای کاربران را ایجاد نماید , در مطلب پیش رو چند نکته مهم در فرایند تولید این محصولات از مراجع علمی و فنی معتبر آورده شده, در ادامه بخوانید:

قابل توجه تولید کنندگان محصولات پلیمری به روش قالبگیری

عوامل مختلفی در داخل و خارج از فرآیند قالبگیری ممکن است کیفیت یک قطعه پلاستیکی را تحت تاثیر قرار دهند. با فرض اینکه هیچ مشکلی در طراحی وجود نداشته باشد، شکست قطعه پلاستیکی معمولا در یک یا چند مرحله زیر رخ می‌دهد:

پیش از قالب‌گیری : بارگیری و نگهداری مواد

 

قالب‌گیری : شرایط درون چرخه تولید

 

پس از قالب‌گیری : بارگیری قطعات، تکمیل و مونتاژ قطعات، بسته بندی و حمل و نقل

 

هنگام استفاده : عوامل محیطی یا استفاده نهایی

 

بسته به مرحله و شرایطی که در آن مشکلی رخ بدهد، انواع مختلفی از نقص قطعه وجود دارد:

شکست مکانیکی پلیمر که ناشی از نیروی خارجی اعمال شده مانند تنش، فشرده‌سازی یا ضربه است. اگر برآیند این نیروها از مقدار تنش تسلیم قطعه بیشتر شوند، قطعه تغییر شکل داده، ترک می‌خورد و یا به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌شود.(مترجم: با شناخت دقیق موارد مصرف محصول مورد تولید میتوان از شکست مکانیکی جلوگیری کرد.)

 

شکست حرارتی پلیمر هنگامی رخ می دهد که قطعات در معرض دمای شدید قرار می‌گیرند. دمای بالا ممکن است قطعه را دچار پیچش، ذوب یا سوختگی کند. در دمای پایین، پلاستیک شکننده می شود. (مترجم: برخی از تولیدکنندگان در صنعت قالبگیری با هدف افزایش راندمان تولید با تغییرات غیراصولی در ماشین آلات شرایط شکست حرارتی را ناخواسته در محصول نهایی خود خواهند داشت)

 

خرابی شیمیایی پلیمر زمانی اتفاق می‌افتد که مواد شیمیایی سبب تجزیه پلاستیک شوند. درجه حرارت بالا، استرس موجود و یا بار مکانیکی روی قطعه، تاثیر عوامل شیمیایی را افزایش می‌دهد.(مترجم:در کاتالوگ محصولات باید موارد خاص ازجمله حساسیت محصول به مواد خاص در زمان مصرف را مورد توجه بیشتری قرار داد و همچنین مشاوره صحیح در اختیار مشتری نهایی گذاشت)

 

شکست زیست محیطی ناشی از عواملی مانند رطوبت، لایه ازن، اشعه ماوراء بنفش و آلودگی است. این اثرات شامل تغییر رنگ یا تغییرات جزئی ظاهری، ترک خوردگی و تجزیه ساختار پلیمری قطعه می‌شود.(مترجم:با وجود پیشرفت علوم پلیمری در قرن جدید, افزودنی های استاندارد و مناسب برای جلوگیری از انواع شکست زیست محیطی در اختیار تولید کنندگان قرار دارد که با افزودن به پلیمر پایه باعث افزایش دوام در طولانی مدت میشوند)

به همت واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه مقالات پلیمری ) هسنید ?

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , وان و انواع ظروف پلی اتیلن بر پایه اصول علمی و نظارت های دقیق و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :