تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
01
مارس

گریدهای پلیمری در پزشکی جایگزین فلزات میشوند

گریدهای پلیمری در پزشکی جایگزین فلزات میشوند:
شرکت Solvay موفق به توسعه گریدهای جدید پلی اتر اتر کتون (PEEK) با نام تجاری KetaSpire و پلی آریل اتر کتون با نام تجاری AvaSpire شده است که برای کاربرد در وسایل پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت Shanghai Reach Medical Instrument با استفاده از این ماده کیت‌های سبک‌تر و مقرون به صرفه‌تر برای جراحی‌های ستون فقرات را انجام می‌دهد.

برای چند دهه، فلز ماده انتخابی برای ابزار پزشکی بود چرا که پلاستیک‌های مرسوم قادر به ارائه مدول بالا، مقاومت شیمیایی قوی و سازگاری با روش‌های استرلیزاسیون نبودند. امروزه طیف گسترده‌ای از پلیمرهای تخصصی با کاربردهای بسیار گسترده از صنعت هوا فضا تا خودرو و حتی پزشکی و مهندسی پزشکی تحولات شگرفی را بوجود آورده و اینروزها عادت کرده ایم که هر روز صبح در روزنامه و وبسایتهای خبری از کشف یکی دیگر از خواص پلیمرها روبرو شویم و متوان گفت پلیمرها با کمک فناوری نانو , واقعیتها را بکلی تغییر داده اند. گریدهای پلیمری در پزشکی نه تنها عملکرد فلزات را دارا هستند، بلکه  در عین حال خواص متنوع و اعجاب انگیز دارند و البته به راحتی قادر به ساخت قطعات پیچیده و یکپارچه از طریق قالب‌گیری تزریقی و بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می‌باشند. به طور معمول قطعات و ابزار های پزشکی  از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. اما هدف شرکت Shanghai کاهش ۷۰ درصدی وزن قطعات و ایجاد خواص مکانیکی مناسبی برای آن‌ها می‌باشد. دو پلیمر زیست سازگار شرکت Solvay مقاوم در برابر خستگی و سازگار با روش‌های استرلیزاسیون بر پایه مواد شیمیایی، بخار و حتی اشعه گاما می‌باشند.

کشف و استفاده گریدهای پلیمری در پزشکی تحولی بزرگ در مهندسی پزشکی ست و میتواند در ارزانتر شدن وسایل و ابزارآلات پزشکی که این روزها بسیار گران نیز هستند تاثیر گذار باشد.
https://www.polynovin.com
منبع: meddeviceonline.com
بکوشش: واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین / اخبار پلیمری

اشتراک گذاری :