تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
03
آوریل

کشف ذرات پلاستیک در ۹۳ درصد از بطری های آب معدنی !!!

محققان دانشگاه ایالتی نیویورک با همکاری موسسه غیرانتفاعی Orb Media دریافتند ۹۳ درصد از بطری‌های آب معدنی، حاوی میکروذرات پلاستیکی هستند.

به گزارش ساینس دیلی، در این تحقیقات آب موجود در ۲۵۹ بطری که از ۱۹ کشور مختلف خریداری شدند، با استفاده از میکروسکوپ مورد بررسی قرار گرفت. این بطری‌ها متعلق به ۱۱ تولیدکننده مختلف از جمله Nestle Pure Life، San Pellegrino، Aquafina، Evian و Dasani بودند.
در این تحقیقات مشخص شد میزان میکروذرات پلاستیکی بزرگتر از ۱۰۰ میکرون در بطری‌های آب به طور متوسط ۱۰٫۴ ذره در هر لیتر است. اما این میزان در مورد ذرات کوچکتر با ابعاد بین ۶٫۵ تا ۱۰۰ میکرون به ۳۲۵ ذره در هر لیتر می‌رسد. در یکی از این بطری‌ها بیش از ۱۰ هزار میکروذره پلاستیکی در هر لیتر یافت شد. این میزان تقریبا دوبرابر مقداری است که در تحقیقات پیشین در آب آشامیدنی یافت شده است.
با توجه به این که اطلاعات اندکی در رابطه با واکنش بین مواد شیمیایی موجود در پلاستیک با مولکول‌های موجود در بدن انسان وجود دارد، پیش‌بینی آثار خوردن میکروذرات پلاستیکی بر سلامت انسان امر دشواری است. با وجود این نتایج تحقیقات اهمیت افزایش ضایعات پلاستیکی در آب‌های زمین را یادآوری می‌کند.
سازمان جهانی بهداشت در واکنش به این تحقیقات، برنامه جدیدی را برای مطالعه خطرات بالقوه نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی در دستور کار قرار داد. این برنامه شامل بازبینی مستندات موجود، شناسایی نقاط ضعف این تحقیقات و طراحی یک استراتژی تحقیقاتی جدید برای پوشش دادن این نقاط ضعف است.
گزارش کامل این تحقیقات به صورت آنلاین در وبسایت موسسه Orb Media منتشر شده است.

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :