تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
13
نوامبر

چشم انداز رشد بازار پلی اتیلن جهان تا سال ۲۰۲۶

 

بر اساس گزارش تحلیلی شرکت داده های گلوبال دیتا، دو کشور ایران و آمریکا باعث رشد جهانی قابلیت معاملات در بازارجهانی پلی اتیلن خواهند شد. این امر می تواند میزان تولید ۱۱۰٫۵۰ میلیون تن درسال ۲۰۱۷ را تا سال ۲۰۲۶ به ۱۵۰٫۹ میلیون تن درسال ارتقاء بخشد.

بگزارش شرکت گلوبال دیتا درباره چشم انداز صنعت جهانی پلی اتیلن درسال ۲۰۲۲ نشانگر آن است که در ۹ سال آینده نزدیک به ۱۱۰ مجتمع تولیدی به طور خاص در منطقه خاورمیانه و آسیا آماده بهره برداری خواهند شد.

ایران به عنوان کشوری در خاورمیانه، قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ میلادی با کمک ۲۲ پالایشگاه پلی اتیلن ، قابلیت تولید خود را به نزدیک ۶٫۷ میلیون تن درسال افزایش دهد. هزینه های سرمایه برای این پالایشگاه ها حدود ۷٫۹۰ میلیارد دلار است. شرکت های پتروشیمی سپهر مکران و سپید مهر ایران مسئول افزایش ظرفیت های عمده این طرح خواهند بود.

سرمایه گذاری ۱۱٫۲۶ میلیارد دلاری

کشور آمریکا نیز در مسیر این روند، قصد دارد تا ۱۱٫۲۶ میلیارد دلار برای ساخت ۱۹ پالایشگاه پلی اتیلن با قابلیت تقریبی ۹٫۴ میلیارد تن درسال را در طول این چشم انداز هزینه کند. اضافه شدن این میزان ظرفیت توسط شرکت پتروشیمی و پلیمر گاز مایع Badlands Ngls LLC به مرحله اجرا درخواهد آمد.

به گفته مدیر پروژه پتروشیمی در شرکت داده های گلوبال دیتا، «برای ایران و آمریکا، هزینه ارزان عرضه و وجود ذخایر بالای گاز طبیعی از دلایل اصلی در تعجیل در افزودن قابلیت تولید پلی اتیلن در این کشورها است.

ایران از نظر دارا بودن مواد اولیه ارزان قیمت و نزدیکی به بازارهای درحال توسعه در آسیا، آماده افزایش قابلیت گسترده تولید پلی اتیلن در سالهای آتی است.

هدف اصلی این افزایش قابلیت در ایالات متحده نیز، صادرات به دیگر کشورهای قاره آمریکا است».

۱۳ مجتمع تولید پلی اتیلن تا سال ۲۰۲۶

در آسیا، چین این طرح را برنامه ریزی کرده تا با ایجاد ۱۳ مجتمع تولید پلی اتیلن بتواند در سال ۲۰۲۶ قابلیت تولید خود را به میزان تقریبی ۴٫۴ میلیون تن در سال برساند. هزینه های سرمایه برای این مجتمع های تولیدی ۴٫۲۸ میلیارد دلار است. اضافه شدن ظرفیت های عمده این طرح توسط شرکت نفت و گاز CNOOC Ltd و شرکت پتروشیمی شیژیانگ صورت خواهد گرفت.

مدیر پروژه شرکت گلوبال دیتا درادامه می افزاید: « این انتظار می رود که چین، با جمعیت بالای خود و اقتصاد در حال رشدش به افزایش تقاضای پلی اتیلن ادامه دهد. برای رسیدن به این میزان بالا، این کشور قصد دارد تا به تعداد پروژه های پتروشیمی خود بیافزاید.»

سرمایه گذاری  ۹ میلیارد دلاری  کشورهای سابق عضو اتحاد جماهیر شوروی

در کشورهای سابق عضو اتحاد جماهیر شوروی، بیشترین میزان اضافه شدن ظرفیت های پلی اتیلن در روسیه است که تا سال ۲۰۲۶، به قابلیت تخمینی ۶٫۴ میلیون تن در سال می رسد.

هزینه های سرمایه گذاری برای این پالایشگاه ها تقریبا ۹٫۳۷ میلیارد دلار در دوره پیش بینی شده ۹ ساله خواهد بود که هلدینگ سیبور، برترین شرکت در اضافه شدن ظرفیت های عمده در روسیه، مسئولیت بهره برداری آن را برعهده خواهد داشت.

در آمریکای جنوبی، بولیوی پیشروترین کشور در این زمینه است و قصد افزودن ۰٫۸ میلیون تن پلی اتیلن در سال تا ۲۰۲۶ را دارد. هزینه سرمایه برای این پالایشگاه ها ۱٫۱۸ میلیارد دلار پیش بینی شده است. در آفریقا، کشور مصر طرح سرمایه گذاری تا ۱٫۲۷ میلیارد دلار را برای افزایش قابلیت های تولید به ۱٫۴ میلیون تن در سال دارد و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۶ این برنامه فعال شود.

در قاره اروپا، جمهوری چک، طرح سرمایه گذاری ۰٫۷ میلیارد دلاری برای افزایش قابلیت تولید پلی اتیلن تا میزان ۰٫۲۷ میلیون تن در سال را دارد که در ۹ سال آینده آغاز می شود.
قابل ذکر است هلدینگ سیبور، گازپروم و شرکت آمریکایی Badlands Ngls LLC سه شرکت برتر جهان در زمینه ظرفیت های اضافی برنامه ریزی شده در این دوره از چشم انداز ۹ ساله خواهند بود.

منبع: http://polympart.com


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

غول های مواد پلاستیکی در دنیا | بازیگران اصلی دنیای پلیمرها


اسکناس از جنس پلیمر جایگزین اسکناس های کاغذیدرباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده مخزن آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :