03
آوریل

پوشش پلی اتیلنی چاره رفع مشکل پرنده‌زدگی شبکه توزیع برق!

پوشش پلی اتیلنی یا کاور پلی اتیلن توسط یک مخترع ایرانی ابداع شد

علی مقیمی مخترع این پوشش پلی اتیلنی اضهار کرد : به طور کلی یکی از دغدغه‌های بسیار مهم در شرکت‌های توزیع برق، کاهش خاموشی‌های ناخواسته بر روی شبکه ۲۰ کیلو ولت است و یکی از علل خیلی مهم در به وجود آمدن خاموشی‌ها، خطای فاز به زمین (ارت فالت) که موجب بروز معضلات بهره‌برداری شبکه می‌شود.

وی افزود: نشست و برخاست پرندگان بر روی کراس‌ آرم‌ها و مقره‌های فاز کنار از جمله دلایل ایجاد خاموشی‌های‌ بدون برنامه است. همچنین معضلات دیگری چون رفت ‌و آمد سنجاب‌ها و حیوانات وحشی که در تماس با فاز کنار هستند نیز از دیگر عوامل ایجاد خاموشی است.

مقیمی یادآور شد: بالغ بر ۹۱ درصد از خاموشی‌های ارت فالت شبکه ناشی از پرنده‌زدگی و برخورد حیوانات وحشی، در پایه‌های سیمانی که از کنسول فلزی در ایران و خیلی از کشورها استفاده می‌شود، است و این آمار پنج برابر بیشتر از خطای ناشی از فاز به فاز است.

این مخترع خاطرنشان کرد: پرنده‌زدگی و یا سنجاب‌زدگی خطوط توزیع برق علاوه بر اینکه سبب قطعی و خاموشی می‌شود، بلکه سبب آسیب به محیط زیست و گاهی آسیب به گونه‌های نادر جانوری می‌شود و نارضایتی مشترکان را به همراه دارد، به خصوص مشترکین صنعتی در این بین بیشترین نارضایتی را دارند.

وی با اشاره به طرح کاور پلی‌اتیلن یا همان پوشش پلی اتیلنی کنسول جهت پرنده‌زدگی و سنجاب‌زدگی، تصریح کرد: این طرح به طور پایلوت در استان کردستان اجرا شد و به خاطر نوع جنس و شکل استوانه‌ای که این طرح وجود دارد، سنجاب و یا پرندگان دیگر نمی‌توانند آسیبی به بخش‌های سیلیکونی وارد کنند و یا خاصیت عایق نیز مشکل برق‌گرفتی را حل می‌کند. این طرح نمونه خارجی ندارد ولی طرحی در آمریکا ارائه می‌شود که روی سیم نصب می‌شود نه کنسول و از جنس سیلیکون بوده و سنجاب‌ها و پرندگانی که نوک‌های محکمی دارند می‌توانند مشکل ایجاد کنند و هزینه بالایی را نیز در بر دارد.

مقیمی تصریح کرد: در طرح پایلوتی که در شهرستان سقز اجرا شد، تعداد خاموشی‌ها از ۲۷۳ مورد به ۱۵۰ مورد کاهش یافت و استقبال خوبی توسط محیط ‌زیست و توانیر انجام شد و امیدواریم که با استقبال بیشتری از سایر استان‌ها در رابطه با طرح پوشش پلی اتیلنی مواجه باشیم.

منبع : ایسنا

 

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

خانه

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

تعداد پسماندهای پلاستیکی از تعداد ماهی ها در اقیانوس پیشی می‌گیرند

ای بی اس بازیافتی ۱۰۰% با دوام و مستحکم توسط شرکت Axion Polymers تولید شد.

استفاده از نانولوله‌های کربنی در ایستگاه فضایی و شاتل‌ها

تولید باتری‌های لیتیوم-پلیمر با سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیون دلاری سامسونگ

بسپارهای هوشمند و نیاز روز افزون جهانی تا سال ۲۰۲۱

 

 

 

 

درباره ما:

شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده انواع مخازن و ظروف پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری :