03
جولای

پوست مصنوعی به همت پژوهشگران داخلی در کشور تولید شد

پوست مصنوعی / پژوهشگران سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با استفاده از تکنولوژی سنتز نانوالیاف ، داربستی ترکیبی با منشأ طبیعی و مصنوعی تولید کردند که در فاز برون‌تنی موفق به تکثیر بالای سلول‌های پوستی (کراتینوسیت و فیبروبلاست) شد. دکتر حمیدرضا بیدخوری با اعلام این خبر اظهار کرد: تحقیقات در زمینه بیومواد و مهندسی بافت از سال ۱۳۹۱ با بهره‌گیری از متخصصین بیومواد، مهندسی پلیمر و مهندسی سرامیک در این گروه در حال انجام است. وی افزود: در زمینه ترمیم زخم با توجه به آمار بالای زخم‌های پوستی نظیر سوختگی، زخم پای دیابتی و غیره در کشور، از سال ۱۳۹۲ با همکاری گروه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی به‌دنبال تولید جایگزین‌های پوستی با قابلیت تسریع فرآیند ترمیم زخم هستیم.

پوست مصنوعی
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در خصوص اثر درمانی مورد انتظار این محصول، ادامه داد: در حال حاضر درمان زخم‌های پوستی در دنیا به‌ سه صورت درمان‌های سنتی (باند و گاز و …)، درمان پیشرفته (نظیر پانسمان‌های هیدروکلوئید و …)، و درمان فعال (نظیر مهندسی بافت و …) در حال انجام است. زخم‌پوش‌های فعال با توجه به خصوصیاتی که دارند، سبب تسریع ترمیم زخم شده و یکی از راه‌های مناسب درمان برای سوختگی‌های درجه ۲ و ۳ محسوب می‌شوند. بیدخوری با بیان اینکه در حال حاضر درمان زخم‌های پوستی در کشور اغلب به‌صورت سنتی انجام می‌شود و نوع پیشرفته آن به‌تازگی در حال استفاده است، تصریح کرد: تمرکز ما در جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در راستای درمان زخم از نوع فعال است. به همین جهت در پروژه انجام شده، داربست الیافی کلاژن به‌همراه پلیمر زیست تخریب‌پذیر پلی‌گلیکولیک اسید که دارای تاییدیه FDA است، سنتز شد. همچنین از نانوذرات سرامیک به‌عنوان پوشش بهره گرفته شد. نتایج آزمایشات برون‌تنی نشان‌دهنده‌ زیست‌سازگاری و خواص مکانیکی خوب داربست و بهبود عملکرد زیستی آن با افزودن نانوذرات سرامیکی بودند. وی افزود: در حال حاضر چاپ ۲ مقاله ISI در مجلات معتبر بین‌المللی (Material Science: Materials in Medicine و Material Science & Engineering C)، یک ثبت اختراع داخلی، انتخاب به‌عنوان طرح برتر استان در حوزه فنی و مهندسی و کسب عنوان مقاله برتر در کنفرانس بین‌المللی IMAT 2016 از دستاورهای این طرح بوده است.معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به تجربیات به‌دست آمده از اجرای موفق این طرح پژوهشی، هم‌اکنون پروژه‌های دیگری به منظور ارتقای عملکرد و کاهش قیمت محصول با هدف تجاری‌سازی در گروه در دست اقدام است و امیدواریم با ایجاد بسترهای مناسب در آینده‌ای نزدیک شاهد تولید و عرضه‌ محصولات جایگزین پوستی در کشور باشیم.
منبع: ایسنا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب 
درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :