13
آوریل

پلی اتیلن فورانوآت جایگزین PET در بطری های نوشیدنی

پلی اتیلن فورانوآت یا PEF  بعنوان یک رزین جدید به زودی و توسط شرکت TAYOBO CO به تولید انبوه خواهد رسید

با استفاده از دانش فنی Avantium که یک موسسه زیست فناوری در هلند می‌باشد، شرکت Toyobo Co موفق شد پلی اتیلن فورانوآت را در مقیاس کلان تولید نماید. قرار است این شرکت محصولات خود را به شرکت‌های تولید کننده‌ی نوشیدنی نظیر Mitsui & Co فرستاده تا استفاده از آن تا اواسط سال ۲۰۱۷ اتفاق بیفتد.

این شرکت امیدوار است که بتواند با این محصول به طور کلی پلی اتیلن ترفتالات (PET) را در بسته بندی ها و  ظروف پلیمری نوشیدنی جایگزین نماید.

بطری های تولید شده با این پلیمر یا رزین ! سبک تر بوده و در برابر ورود هوا مقاوم تر می باشند. مقدار اندک هوایی که همیشه از بطری های پت یا PET  به درون بسته بندی نفوذ میکند چلوگیری از اکسید را بسیار دشوار میسازد.استفاده از PEF میزان هوای ورودی به درون بسته بندی پلیمری را تا یک چهارم کاهش میدهد.

این پلیمر با کاهش ضخامت نیز عملکرد خود را حفظ میکند.

این مسئله امکان تولیدات سبکتر را در بسته بندی های پلیمری نوشیدنی ها ممکن میسازدبه گفته سرپرست تیم تحقیقاتی در شرکت تولید کننده PEF از گیاه مشتق شده و به همین دلیل انتشار گاز دی اکسید کربن را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد.

منبع: CAFEPOLYMER

 

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

خانه

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

 

درباره ما:

شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , ظروف پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری :