18
مه

پلی اتیلن رونده ! پلیمری که حرکت میکند !!! + ویدئو

پلی اتیلن رونده ! این ماده پلیمری حرکت میکند !!! شماری از مواد به دلیل بهره‌گیری از ساختار متفاوت، قابلیت‌های جالبی دارند. هرچند در حالت طبیعی در صورت عمود قراردادن لیوان، سرریزشدن مایع متوقف می‌شود، اما پلی اتیلن مایع، عملکرد متفاوتی داشته و همچنان سرریز شدن ادامه پیدا می‌کند.

قانون مایعات این است که در زمان قراردادن لیوان بصورت عمود، سرریز شدن مایع درون متوقف می‌شود، اما پلی اتیلن_اکسید حل شده در آب عملکرد متفاوتی دارد. پلی اتیلن_اکسید یک ترکیب عالی است که از به هم پیوستن زنجیره‌های بلند کربنی تشکیل شده است. زمانی که ظرف حاوی پلی اتیلن اکسید مایع در آب را کمی خم کنیم، مایع مورد نظر شروع به خالی شدن می‌کند، اما این موضوع با عمود کردن ظرف مورد نظر قطع نمی‌شود، چراکه پیوستگی ترکیب‌‌های عالی تشکیل دهنده‌ی پلی اتیلن_اکسید این امکان را نمی‌دهد.

این موضوع زمانی جالب می‌شود که بخواهیم یک سرنگ خالی را با این مایع پرکنیم. در شرایط عادی باید سر سرنگ درون مایع مورد نظر باشد، اما در پلی اتیلن اکسید مایع، با خارج کردن سرنگ از درون محلول نیز می‌توان همچنان به پرکردن سرنگ ادامه داد، چراکه این ماده با قابلیت جالب توجه خود بر تمام قوانین حاکم بر مایعات غلبه می‌کند.

 

می‌توانید ویدیوی جالب از عملکرد این ماده را در لینک زیر مشاهده فرمایید. (لینک صفحه آپاراته!)

http://www.aparat.com/v/Gbcg3

 

 

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب:
درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلی‌اتیلن , بشکه , ظروف و وان پلی اتیلن و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری :