تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
13
نوامبر

پلیمر آنتی‌باکتریال با کمک فناوری نانو ساخته شد

محققان سنگاپوری مرکز فناوری نانو مؤسسه آاستار موفق به ساخت پلیمری شدند که دارای خواص آنتی‌باکتریال است. این ماده روی سلول‌های انسانی تأثیر منفی ندارند، اما بدون ایجاد مقاومت در باکتری‌ها، آن‌ها را از بین می‌برند.

محققان مؤسسه آاستار موفق به ارائه نوعی پلیمر آنتی‌باکتریال شدند که با استفاده از آن می‌توان میکروب‌های روی پوست را از بین برد. این ژل برای جراحی‌ها نیز قابل استفاده است. بیشتر آنتی‌بیوتیک‌ها با تأثیرگذاری روی یکی از مسیرهای زیستی در میکروب‌ها نظیر شکستن نوعی پروتئین یا آنزیم، اقدام به از بین بردن آن می‌کند. این روش در دراز مدت منجر به مقاومت میکروب‌ها در برابر آنتی‌بیوتیک می‌شود. مواد آنتی‌باکتریال روی سیستم غشاء باکتری تأثیرگذاشته و آن را از بین می‌برند. از آنجایی که تأثیرگذاری روی خواص ساختاری غشاء اس، ایجاد مقاومت در برابر این ماده در باکتری غیرممکن یا بسیار دشوار است. در این پروژه محققان مؤسسه آاستار با همکاری مرکز تحقیقات IBM نوعی پلیمر آنتی‌باکتریال ساختند که می‌تواند در مدت ۲ دقیقه، ۱۰۰ درصد میکروب‌ها را از بین ببرد. این پلیمر آنتی‌باکتریال به راحتی روی پوست قرار گرفته و بهتر از مواد رایج در بازار، میکروب‌ها را از بین می‌برد.
پلیمر آنتی‌باکتریال طیف وسیعی از میکروب‌ها را از بین می ببرد
یانگ از محققان این پروژه می‌گوید: «پلیمرهایی که ما ساختیم، می‌تواند طیف وسیعی از میکروب‌ها را از بین ببرد. سرعت اثربخشی پلیمر آنتی‌باکتریال بسیار بیشتر از هر نوع پپتید یا پلیمر آنتی‌باکتریال است که تاکنون ساخته شده است. این پلیمر می‌تواند گزینه مناسبی برای استفاده در جراحی‌ها باشد.» در این پلیمر از دو بخش اصلی استفاده شده است که یک بخش دارای بار مثبت و دیگری بخش آبگریز است. بخش دارای بار مثبت با غشاء دارای بار منفی باکتری برهم کنش می‌دهد، در حالی که بخش آبگریز پلیمر وارد ساختار دولایه‌ای درون غشاء می‌شود. این ساختار در نهایت منجر به از بین رفتن غشاء سلول می‌شود. از آنجایی که سلول‌های پستانداران بار منفی کمتری نسبت به میکروب‌ها دارند، سلول‌های انسانی در برابر این ماده ایمن هستند. این پلیمر در باکتری ایجاد مقاومت نمی‌کند و از نظر تجاری قیمت کمی دارد.
نتایج مربوط به این فناوری در قالب مقاله‌ای با عنوان Highly potent antimicrobial polyionenes with rapid killing kinetics, skin biocompatibility and in vivo bactericidal activity در نشریه Biomaterials به چاپ رسیده است.
منبع : Polymers that kill germs rapidly and effectively will help in the fight against multidrug-resistant microbes ستاد ویژه توسعه فناوری نانو


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?
درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده ظروف پلیمری , تانکر , بشکه , وان پلی اتیلن و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :