تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
14
فوریه

پلیمرگرمانرم جدید برای چاپ سه بعدی تولید شد

پلیمرگرمانرم جدید

بگزارش ترجمه و تولید محتوای بسپار: شرکت SK Chemicals که یک شرکت تولیدکننده‌ی مواد شیمیایی خاص و پلاستیک‌ها در کره‌ی جنوبی می‌باشد، به محصولی به نام  SKYPLETE دست یافت. این محصول یک پلیمرگرمانرم بوده که برای چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تولید این ماده از یک رزین به خصوص و روش آمیزه کاری متفاوت استفاده شده است.

 

( ترموپلاستیک (به انگلیسی : Thermoplastic) یا پلیمرگرمانرم به پلیمرهایی گفته می‌شود که با افزایش دما بدون تغییر شیمیایی ذوب می‌شوند. این پلیمرها را می‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود.پلیمرگرمانرم‌ در دمای بیش از دمای انتقال شیشه ایی منعطف هستند. اغلب گرمانرم‌ها در دمای کمتر از نقطه ذوب خود حاوی مناطق بلورینی هستند که بین نواحی آمورف قرار دارند. نواحی آمورف، ویژگی کشسانی و نواحی بلورین، استحکام و صلبیت را به ماده می‌بخشند. )

 

با معرفی این پلیمرگرمانرم جدید ، چاپ سه بعدی با خواص بسیار ویژه، عملکردی و کاربردی در زندگی واقعی بسیار ساده‌تر و البته ایمن‌تر شده است. محصول  SKYPLETE در واقع از اجزایی دوست دار محیط زیست، ایمن برای انسان‌ها و عملکرد بالا تشکیل شده است که برای کاربردهای چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیفیت چاپ سه بعدی با این محصول بسیار زیاد است. این محصول فاقد هرگونه مواد مضر نظیر استایرن  و BPA بوده که معمولا در ABS و PC که اغلب در این کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند، یافت می‌شود.

در حال حاضر محصول  SKYPLETE دارای پنج سری محصولات مختلف طراحی شده می‌باشد که هرکدام ویژگی خاصی را برای محصول مورد نظر ایجاد می‌نمایند. این محصولات دارای سری E، G، T و L بوده که به عنوان مواد خام برای رشته‌هایی (Filament) که در فرآیند اکستروژن نظیر چاپگرهای FDM مصرف می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سری دیگر این محصولات سری S بوده و پودر بسپارهایی نظیر PPS، PLA، PCT و TPEE هستند که در چاپگرهای با بستر ذوب پودری نظیر چاپگرهای SLS مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

بکوشش : واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین https://www.polynovin.com

منبع : www.iranpolymer.com

اشتراک گذاری :