تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
25
فوریه

پدر علم پلیمر ایران پروفسور علی اکبر انتظامی کیست؟

پدر علم پلیمر ایران

پروفسور علی اکبر انتظامی متولد سال ۱۳۲۲ در شهرستان خوی است که پس از اخذ مدرک لیسانس شیمی از دانشگاه تبریز، فوق لیسانس مهندسی شیمی، دکتری تخصصی شیمی پلیمر و دکتری علوم را به ترتیب در سال های ۱۹۶۷، ۱۹۶۹ و ۱۹۷۱ از دانشگاه لویی پاستور فرانسه دریافت کرده است. وی از سال۱۳۵۰ تاکنون استاد دانشکده شیمی دانشگاه تبریز بوده و علاوه برچاپ ۱۸۰ مقالهISI و علمی پژوهشی در نشریات داخلی و خارجی، ۱۸۰ مقاله در سمینارهای علمی داخلی و خارجی ارایه کرده است. راهنمایی ۲۰ پایاننامه دوره دکتری ۹۰ پایاننامه دوره کارشناسی ارشد، ثبت ۵ مورد اختراع، تالیف و ترجمه ۵ عنوان کتاب، دریافت جوایز متعدد از رییس جمهور، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، وزیر صنایع، استاندار آذربایجان شرقی، کسب رتبه سوم پژوهش های بنیادی جشنواره بین المللی خوارزمی، انتخاب به عنوان یکی از دانشمندان برتر کشورهای اسلامی و عضویت در تحریریه چندین مجله علمی از دیگر افتخارات این محقق برجسته دانشگاه تبریز به شمار می رود.

۱۳۲ مقاله در پایگاه بین المللی scopus، از پدر علم پلیمر ایران به ثبت رسیده است. وی برای تهیه مقالات تحقیقاتی خود در مجموع بیش از ۲۰۰۰ منبع علمی استفاده کرده است. شاخص h انتظامی برابر ۱۲ است. دکتر انتظامی در انتشار آثار علمی خود که ماهیت پژوهشی دارند با ۱۴۰ شخصیت علمی دیگر همکاری داشته است.

انجمن پلیمر ایران عنوان پیشکسوت برتر پلیمر ایران را به دلیل همکاری و فعالیتهای موثر در این عرصه به علی اکبر انتظامی، اعطا کرده است.

در بخشی ازاین لوح که به امضای رییس انجمن پلیمر ایران و دبیر دهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمر ایران رسیده،آمده است: به پاس خدمات و کوشش های ارزنده جنابعالی در آموزش و تربیت نیروی متخصص و پیشبرد امور پژوهشی در علوم و فناوری پلیمر که موجب ارتقای سطح دانش و سربلندی و پویایی جامعه علمی پلیمر در کشور شده است،تقدیم میشود.

از دیگر جوایز و نشانهای استاد علی اکبر انتظامی در سطح ملی, اخذ لوح تقدیر از وزیر علوم ، وزیر صنایع و استاندار آذربایجان شرقی (۲ بار)

پروفسور علی اکبر انتظامی پدر علم پلیمر ایران ، بیستم تیرماه ۱۳۹۴ در تبریز درگذشت, روحش شاد و یادش جاودان باد.

 

HTTPS://WWW.POLYNOVIN.COM

 

 

 

منبع: پلی اتیلن نوین / مقالات پلیمری

 

 

اشتراک گذاری :