02
آوریل

پتوی لجن با جریان بالارونده چیست؟ + تصاویر

پتوی لجن با جریان بالارونده یا UASB ( Upflow anaerobic sludge blanket digestion ) فرایند USBF از یک فیلتر بستر لجن با جریان رو به بالا که به صورت خاصی طراحی و ابداع شده است بهره می‌گیرد.

 

عملکرد سیستم

راکتور این فرایند و مخزن یا تانکر فلزی یا منبع ذخیره بزرگ پلی اتیلن به گونه‌ای طراحی شده که به شکل ذوزنقه‌ای بوده و جریان مایع مخلوط از کف یا دیواره (بستگی به طراحی دارد, در چند سال اخیر با توجه به اهمیت تصفیه و مدیریت پسآب و پسماند طراحی های متنوع و ساده تری صورت میگیرد) آن وارد شده و این ورودی به تدریج در جهت جریان رو به بالا وسیع و بزرگتر می‌شود، سرعت جریان هیدرولیک بسیار کاهش می‌یابد و به راحتی امکان ته‌نشینی ذرات لخته شده در بستر لجن فراهم می‌گردد.

پتوی لجن با جریان بالارونده / طراحی با تانکر های پلیمری یا مخازن فلزی

در این فرایند، ته‌نشینی و هضم در یک یا چند مخزن یا تانکر بزرگ رخ می‌دهد که در بعضی موارد نادر از مخزن های رو باز یا وان ها استفاده میگردد. سطح فوقانی این سیستم به گونه‌ای طراحی می‌شود که بار سطحی بستر لجن برای متوسط جریان روزانه فاضلاب حدود ۶ تا ۱۰ متر مکعب به ازاء هر متر مربع در روز باشد. فیلتر بستر لجن دارای یک قیف خاص می‌باشد ( امروزه تانکرهای قیفی در لیتراژهای متنوع در دسترس هستند و طراحی را آسان کرده اند  ) که امکان تخلیه لجن از کف آن را فراهم می‌نماید. همچنین طراحی برداشت لجن از کف فیلتر تانک قیفی بستر لجن به گونه‌ای است که گردش جریان داخلی بین واحد هوازی و واحد انوکسیک امکان‌پذیر می‌باشد. خروجی سیستم که بار اکسیژن خواهی بیوشیمیایی در آن کاهش یافته است به طور معمول نیاز به تصفیه بیشتر داشته که بسته به استاندارد خروجی مورد نظر از سیستم‌هایی جون تصفیه لجن فعال بعد از پتوی لجن با جریان بالارونده استفاده می‌گردد.

 

 

تهیه و تدوین: واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین

 

کپی و انتشار بدون ذکر منبع آزاد , به شرط اینکه خودتون مطالعه کنید ?

 

 

 

شما اکنون در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین , صفحه اخبار و مقالات پلیمری هستید ?
برخی از اخبار و مقالات پلیمری مرتبط :

شاخص جریان مذاب | تعریف | چگونگی فرایند | روش استفاده از دستگاه پلاستومتر + تصاویر

الیاف کربن | تعریف | روش تولید | کاربردها + عکس

گرافن چیست؟ | معرفی | روشهای ساخت | خواص | محدودیت‌ها + تصاویر

درباره ما:

شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده انواع مخازن و ظروف پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری :