تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
28
فوریه

واردات ماشین های فرایندی پلاستیک توسط چینی ها ۵۶ درصد افزایش یافته ! + تصویر

واردات ماشین های فرایندی پلاستیک توسط چینی ها!

بر اساس آخرین گزارش انجمن ماشین سازان پلاستیک چین (CPMIA) صنایع ماشین سازی پلاستیک چین در نیمه دوم سال ٢٠١۶ بازار کاهش یافته خود را ترمیم کردند. با این حال در همین سال واردات ماشین های فرایندی پلاستیک توسط چینی ها افزایشی چشمگیر می یابد.

دستگاه به اینا میگن :|

واردات ماشین های فرایندی پلاستیک چین در سال ٢٠١۶ : جمعا ٢٨٢٩٧ واحد از انواع ماشین های فرایندی پلاستیک به ارزش یک میلیارد و ٣٣۶ میلیون دلار توسط قطعه سازان چینی وارد این کشور شده که از نظر تعداد با رشدی ۵۶ درصدی و از نظر ارزش با کاهشی ١٢ درصدی برخوردار بوده است. در این میان واردات دستگاههای گرانول ساز از رشد ۵١ درصدی، ماشین های بادی از رشد ١۵ درصدی و خطوط کلندر از رشدی ٢۵ درصدی برخوردار بوده اتد.

این در حالیست که واردات ماشین های تزریقی، اکسترودر و برخی از ماشین های بادی با افت واردات روبرو بوده اتد.

در سال ٢٠١۶ جمعا ۵١۶٢ ماشین تزریقی به ارزش ۵٣٣ میلیون دلار که به ترتیب با ١۶٪‏ کاهش در تعداد و ١٩٪‏ کاهش در ارزش مواجه بوده است. در همین حال کشور چین در سال میلادی گذشته جمعا تعداد ۶٢٨٨٧٠ واحد فرایندی پلاستیک به ارزش بیش از ٢ میلیارد دلار به خارج از چین صادر کرده است، که تعداد ٢۶٧۶۵ واحد از این صادرات دستگاههای قالب گیری تزریقی به ارزش ١.٠٢٢ بیلیون دلار بوده است.

جالب است بدانیم که تعدادی از کشورهای آسیایی (به استثنای ایران) بیشترین میزان صادرات ماشین های فرایندی پلاستیک در حد ٨٠.٣١ درصد این صادرات به ارزش ۵۴.٩١ درصد از کل بهای پرداختی به چین را داشته اند، و این هم یکی از نکات تاثر برانگیز برای صنایع ساخت ماشین های فرایندی ایران است، زیرا بر اساس گزارش انجمن یاد شده، واردات ماشین های فرایند پلاستیک توسط چینی ها از کشورهای ژاپن، تایوان و کره به ترتیب ١١.٧٠٪‏، ١٧.٩٢٪‏ و ٣١.۴٪‏  کاهش داشته است.

 

 

 

 

https://www.polynovin.com

 

بکوشش: واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین / اخبار پلیمری

علاقمندان به مطالعه متن کامل این گزارش بسیار جالب برای ایرانیان می توانند با فشردن لینکم مربوطه به مطلب زیر در سایت جهانی “پلیمر مدیا” مراجعه کنند:

Italians Sold More Plastics Machinery to China than Germany in 2016

اشتراک گذاری :