09
آوریل

فوم زیست فعال جدید می تواند جایگزین استخوان از دست رفته جمجمه شود

فوم زیست فعال جدید می تواند جایگزین استخوان از دست رفته جمجمه در پی جراحت ها، جراحی ها و یا نقص های مادرزادی شود و محققان در حال کار روی این فوم ها هستند

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این فوم زیست سازگار که پروژه محققان موسسه پلی تکنیک Rensselaer در ایالت کانکتیکات آمریکا است، زمانی که در معرض محلول نمکی گرم قرار می گیرد، قابل انعطاف می شود و به جراحان اجازه می دهد تا به آسانی آن را شکل دهند و بتوانند شکستگی های نامنظم در جمجمعه را پر کنند.
با این حال، این ماده نمی تواند به عنوان یک جایگزین دائمی برای استخوان جمجمه به کار رود، بلکه به عنوان داربست عمل می کند تا استخوان جدید روی آن رشد کند.
پس از قرار گرفتن این فوم در جمجمه، منافذی که به طور خاص آن را پوشانده اند، سلول های استخوانی را جذب می کنند و استخوان هایی که به طور طبیعی تولید می شوند، جایگزین این فوم شده و فوم هم در طول زمان تجزیه می شود.
زیست سازگار بودن این فوم در آزمایش روی الگوهای حیوانی ثابت شده است.
محققان می خواهند فرمولاسیون های مختلف این فوم را در شرایط آزمایشگاهی آزمایش کنند تا موفق ترین آنها را برای آزمایش های پیش بالینی بیشتر ارائه دهند و چرایی موفقیت کمتر و یا بیشتر برخی فوم ها در تحریک رشد استخوان را دریابند.
محققان خاطرنشان کردند که در صورت حصول نتایج موفقیت آمیز، یک داربست قابل انعطاف استخوانی می تواند مصارف گسترده ای داشته باشد و از توانایی خودترمیمی بدن بهره ببرد.
در حال حاضر جراحان برای پر کردن شکاف های استخوان در جمجمه و فک و صورت، معمولا از پیوند استخوان لگن بیمار استفاده می کنند.

مترجم: درنا محمدیان

 

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

خانه

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده انواع مخزن , بشکه و ظروف پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت چرخشی یا دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری :