تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
04
دسامبر

عدم ثبات قیمت مواد اولیه علت تعطیلی واحدهای صنایع شیمیایی و سلولزی

رئیس انجمن شیمیایی و سلولزی یزد با اشاره به ضعف های تولید و صنعت گفت: عدم ثبات قیمت مواد اولیه علت تعطیلی واحدهای صنایع شیمیایی و سلولزی است.

سیدعلی سالار، در بیست و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد اظهار داشت: صنایع شیمیایی و حتی پروفیل، در آستانه نابودی و تعطیلی کامل هستند.

وی ادامه داد: با روندی که از سوی دولتی ها و خصولتی ها در زمینه پتروشیمی در پیش گرفته شده است، به زودی صنایع پایین دستی شیمیایی و پلیمری تعطیل خواهند شد.

رئیس انجمن شیمیایی و سلولزی یزد با اشاره به وجود مافیا در این صنعت در سطح ملی اضافه کرد: صنایع بزرگ و به اصطلاح مادر، انرژی و خوراک را از منابع ارزان استفاده می کنند اما در فروش، با قیمت جهانی اقدام می کنند.

وی عنوان کرد: به دنبال این موضوع، وضعیت به گونه ای پیش رفته است که صنایع پایین دستی با مشکل تامین مواد اولیه با نرخ ارزان مواجه شده اند و این امر سبب شده با گرانی مواد، مجبور به تعطیلی واحد خود باشند.

سالار با اشاره به وجود مشکلات متعدد در این زمینه تصریح کرد: همچنین در استان های همجوار مانند اصفهان، مشکلات صنایع شیمیایی بررسی شده و نتایجی داشته که قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه برخی واحدها در استان های همسایه از نیروهای مهاجر استفاده می کنند و این موضوع در قیمت تاثیر داشته است، گفت: نیروهای کاری مهاجر به دلیل اینکه از محیط کار خارج نمی شوند، مشکلات کمتر و قیمت ارزانتری دارند.

رئیس انجمن شیمیایی و سلولزی یزد گفت: گرچه تعطیلی واحدها علت و عوامل مختلفی دارد اما علت اصلی تعطیلی، همان مافیای پتروشیمی است و در صدد هستند که صنایع مادر را تقویت کنند و اکنون نیز توانایی رقابت نداریم.

منبع: پپنا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

افزایش تولید پلیمر شرکت بروج در چین

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , وان و انواع ظروف پلی اتیلن و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :