تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
18
فوریه

شرایط و ضوابط فروش خارج از بورس محصولات پتروشیمی

واحد اطلاع رسانی دفتر پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی پتروشیمی به منظور اطلاع از شرایط و مجاز بودن فروش خارج از بورس محصولات پتروشیمی ” مفاد تبصره ۶ ماده ۵ دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت”، طی نامه مورخ ۹۷/۱۰/۱۵ از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استعلام کرد.

پاسخ کامل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این شرح می باشد:

در حال حاضر با توجه به ارتباط سامانه های ثامن و بورس کالا شرایط مطلوب تری از حیث نظارتی بر رصد بازار محصولات پتروشیمی به وجود آمده است که قطعا در تنظیم بازار این محصولات و ایجاد ثبات و آرامش در بازار  تاثیر بسزایی داشته است.

لذا علیرغم پیشبینی صورت گرفته در تبصره ۶ ماده ۵ دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی، موضوع فروش زیر آخرین قیمت عرضه شده، با مکانیزم بورس کالا مورد تاکید می باشد.

از طرفی عرضه غیر بهین یابی، موجب می شود محصولات مذکور در اختیار افراد غیر مرتبط قرار بگیرد که وفق تبصره ۷ ماده ۴ دستورالعمل مذکور عرضه آن در داخل کشور خارج از شبکه تلقی می شود ضمن اینکه صادرات محصولات پتروشیمی نیز صرفا باید توسط واحدهای تولیدی محصولات پتروشیمی و با شخصیت های حقوقی دارنده تاییدیه رسمی از تولیدکنندگان این محصولات صورت پذیرد لذا امکان فروش و صادرات برای خریدار منظور میسر نخواهد بود.

ضمنا در خصوص امکان فعالیت خریداران و فروشندگان فعال در بورس کالا باید تمامی خریداران و فروشندگان، مودی سازمان امور مالیاتی باشند و در سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی سازمان مذکور فرایند ثبت نام را انجام داده باشند.

به نحوی که بتوان اطلاعات آنها را به صورت سیستمی از آن سازمان استعلام نمود.

هم چنین مستند به بند (ت) ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی مربوطه تمامی فروشندگان و خریداران موظف به ثبت انبارهای محل تحویل و دریافت کالا در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا می باشند.

منبع : پپنا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده مخزن آب , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :