تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
22
دسامبر

شیشه خود تعمیر با کمک نوعی پلیمر برای گوشی های همراه اختراع شد

محققان دانشگاه توکیو در حال تحقیق روی نوع جدیدی از چسب بودند تا بتواند تَرَکِ ایجاد شده روی شیشه را از بین برده و شیشه را به حالت اولیه خود بازگرداند که به طور تصادفی یکی از دانشجویان به نام «یو یاناگیساوا» شیشه خودتعمیر را اختراع کرد.

این محققان به رهبری پروفسور «تاکوزا آیدا» ماده‌ای از نوع پلیمر بسیار سبک و کم وزن به نام polyether thiourea را توسعه داده‌اند که در ترکیب شیشه استفاده شده و با فشار دست و بدون حرارت، توانایی خودتعمیری پیدا کرده و به حالت اولیه باز می‌گردد.

استفاده از پلیمر بسیار سبک

ژاپن تودی در این باره نوشت: شیشه کاملا خودتعمیر را محققان دانشگاه توکیو به صورت اتفاقی اختراع کرده‌اند که می‌تواند در ساخت گوشی موبایل از آن استفاده کرد تا دیگر نیازی به تعمیر اسکرین نباشد.

ظاهرا این ماده در دمای معمولی اتاق به حالت اولیه خود باز می‌گردد. قدرت و توانایی بهبود پس از تَرَک برداشتن این شیشه پلیمر با فشرده سازی در سطوح مختلف در دمای ۲۱ درجه و نه ۱۲۰ درجه پس از ۳۰ ثانیه توسط «یو یاناگیساوا» در آزمایشگاه با موفقیت انجام شد.

این گروه مقاله خود را در مجله ساینس منتشر کرده و می‌گویند از این شیشه می‌توان در ساخت نمایشگر گوشی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کرد تا دغدغه شکسته شدن شیشه اسکرین گوشی برای همیشه رفع شود.

منبع: خبر آنلاین


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , وان و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :