تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
11
فوریه

شکل دهی آلیاژ تیتانیم گرید ۵ با روش سوپرپلاستیک superpelastic forming

شکل دهی آلیاژ تیتانیم گرید۵ با روش سوپر پلاستیک superpelastic forming برای نخستین بار در کشور

 

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان : برای نخستین بار در کشور پژوهشگران گروه مواد و فناوری‌های ساخت و شکل‌دهی پژوهشکده مواد و انرژی اصفهان وابسته به پژوهشگاه فضایی ایران موفق به شکل‌دهی آلیاژ تیتانیم گرید ۵ شدند.

 

آلیاژ تیتانیم Ti6Al4V به دلیل استحکام بالا و در عین حال وزن کم کاربردهای فراوانی در صنایع فضایی دارد، یکی از مهم‌ترین کاربردهای این آلیاژ، مربوط به مخازن تحت فشار کروی شکل است.

 

فلز تیتانیم و آلیاژهای آن به طور کلی به دلیل ساختار اتمی خاصی که دارند، به سختی شکل‌ دهی می‌شوند چراکه پیش از شکل پذیری دچار شکست شده و بنابراین شکل‌دهی این آلیاژ به صورت کره با روش‌های معمول مشکل است.

 

پژوهشگران گروه مواد و فناوری‌های ساخت و شکل‌دهی پژوهشکده مواد و انرژی اصفهان با استفاده از فناوری‌های نوین شکل‌دهی مواد superpelastic forming (شکل‌دهی سوپر پلاستیک) برای نخستین بار در کشور موفق به شکل‌دهی این آلیاژ به صورت کروی شدند.

 

این فناوری سبب می‌شود خواص مکانیکی آلیاژ مطلوب و یکنواخت گردیده و در عین حال عیوب مکانیکی و شکل‌دهی محصول را نسبت به سایر روش‌های شکل‌دهی به حداقل می‌رساند.

 

لازم به ذکر است در حال حاضر کشورهای معدودی در جهان از دانش و تکنولوژی لازم جهت شکل دهی آلیاژ تیتانیم گرید۵ برخوردار هستند، اما خوشبختانه با همت متخصصان داخلی به صورت کاملاً بومی در کشور به انجام رسید.

 

 

منبع باشگاه خبرنگاران جوان اصفهان

بکوشش واحد آزمایشگاه واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین https://www.polynovin.com

 

پلی اتیلن نوین تولید کننده انواع بشکه,مخزن ته قیفی عمودی,تانکر قیفی,مخزن آب,مخزن پلی اتیلن,بشکه پلاستیکی,مخازن,مخازن پلیمری,مخزن ضد بو,مخزن آتشنشانی,مخزن ضدجلبک,سپتینگ,وان پلی اتیلن,تانکر افقی,تانک ایستاده,مخزن عمودی,سپتینگ پلاستیکی,تانکر فاضلاب,تانکر,تانکر آب,تانکر پلاستیکی,تانکر حفاظ دار,تانکر حمل سوخت,تانکر پلی اتیلن,تانکر اسید, ,مخزن ibc,تانکر ضد جلبک,تانکر آب شرب,مخزن آب شرب,منبع آب,منبع اسید,منبع سوخت,تانکر مکعبی ایستاده,مخزن چهارگوش خوابیده,منبع بهداشتی,تانکر بهداشتی,مخزن بهداشتی,اتصالات پلی اتیلن,بشکه,بشکه پلاستیکی,بشکه گالن,بشکه بادی,بشکه الرینگ,بشکه دبل رینگ,بشکه بهداشتی,گالن آب,بشکه پلیمری,گالن بادی,سطل زباله چرخدار,سبد میوه,سبد مرغی,سبد ماهی,سبد حمل تخم مرغ,سبد جوجه یک روزه ,فروش ویژه تانکر تهران و اصفهان به جهت خرید اینترنتی و حمایت از مبارزه با آلودگی هوا

اشتراک گذاری :