04
مارس

ساعت کامپوزیتی گرافنی ! سبکترین ساعت میکانیکی جهان تولید شد

ساعت کامپوزیتی گرافنی, سبکترین ساعت میکانیکی جهان
به نقل از ایرنا، این ساعت از کامپوزیت گرافنی ساخته شده و ماحصل همکاری مشترک میان دانشگاه منچستر و شرکت ریچارد مایل و مک‌لارن فرمول ۱ است، طرح ظاهری این ساعت، از خودرو مک‌لارن هوندا فرمول ۱ الهام گرفته شده است.
وزن این ساعت کامپوزیتی ۴۰ گرم بوده و به ادعای سازنده، از دوام بالایی برخوردار است، این ساعت که با مدل RM 50-30 شناخته می‌شود، برچسب سبک‌ترین ساعت مکانیکی جهان را یدک می‌کشد، در این ساعت از کامپوزیت گرافنی استفاده شده که موجب کاهش وزن و در عین حال افزایش استحکام بدنه ساعت شده است.
این کامپوزیت گرافنی به Graph TPT شهرت دارد و از تمام موادی که پیش از این درساخت ساعت کامپوزیتی استفاده شده سبک‌تر است. در بند این ساعت از کامپوزیت گرافنی استفاده شده است، درون چرم بند این ساعت کامپوزیتی، گرافن تزریق شده که موجب افزایش استحکام و بالا رفتن خواص مکانیکی آن شده است. رابرت یونگ از مدیران بخش کسب و کار دانشگاه منچستر در این باره گفت: در این طرح نشان داده شد که می‌توان از گرافن برای ساخت ساعت استفاده کرد، گرافن در بدنه و بند ساعت استفاده شده که موجب افزایش استحکام و بهبود عملکرد آن شده است. وی بیان کرد: این کامپوزیت گرافنی وزن ساعت را کاهش داده و با تغییر طراحی در آینده، باز هم شاهد کاهش وزن ساعت خواهیم بود. سازندگان این ساعت مدعی هستند که موتور این ساعت در برابر آسیب‌های بسیار جدی، مقاوم بوده و می‌تواند در چنین شرایطی به کار خود ادامه دهد. این ساعت هفته گذشته در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷ در سالن بین‌المللی دی‌لاهوت هورلوجریک شهر ژنو رونمایی شد.

منبع: ایرنا
شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?
برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :
انقلابی در بازیافت مواد پلاستیک با افزودنی جدید
نانوذرات و مبارزه با بحران کم آبی ! با کمک غشاهای پلیمری , ابداع محققین ایرانی
نانوحامل‌های پلیمری و درمان سرطان پستان با تلاش محققان ایرانی
سنتز نانوکامپوزیت پلی اتیلن PE/SiO2 به روش پلیمریزاسیون توسط محققان دانشگاه سمنان
نانوالیاف الماس با انعطاف‌پذیری و استحکام بالا توسط دانشمندان استرالیایی تولید شد
فیلم‌های پلی اتیلنی با وزن مولکولی بسیار بالا توسط شرکت DeWAL تولید شد

جهت مطالعه دیگر اخبار اینجا را کلیک کنید لطفا:)

اشتراک گذاری :