تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
05
آگوست

ساخت پلاستیک صنعتی بسیار با دوام برای طیف گسترده ای از کاربردها

اخبار پلیمری : تیم تحقیقاتی دانشگاه ویکتوریا (کانادا) موفق به طراحی پلاستیک صنعتی بسیار با دوامی شده که می تواند در طیف گسترده‌ای از کاربردها شامل خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجاییکه در مسیر ساخت یک وسیله نقلیه با شرایط بهینه در مصرف انرژی، وزن همیشه بالاترین اولویت را دارد، تیمی از محققین کانادایی موفق به ساخت پلاستیک صنعتی بسار مقاومی شده اند که در تحقق این هدف، قطعا” موثر خواهد بود.
این پلاستیک می تواند جایگزین فلز شود و به کمک آن وسایل نقلیه سبک تر و کارآمدتر خواهند شد. (Polydicyclopentadiene (PDCPD یک پلاستیک فوق العاده قوی است که در وسایل نقلیه سنگین ساخت و ساز، بیل مکانیکی و ماشین برفی، استفاده می شود. اما این ماده چند مشکل عمده دارد که استفاده از آن را برای کاربردهای متنوع غیر جذاب می کند. این ماده علاوه بر داشتن بوی نامناسب و مقاومت در برابر چسبندگی، قابلیت به تغییر خواص را نیز ندارد.
این گروه محقق که در زمینه مواد شیمیایی کار می کنند. با افزودن یک دسته شیمیایی اضافی بر روی ساختار مولکولی این پلیمر، علاوه بر زمینه سازی را برای ساخت مواد قابل بازیافت، موفق به حل اشکالات فوق شدند. در عین حالیکه این تغییر بر استحکام و توانایی قابل توجه این پلیمر در برابر درجه حرارت تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد تأثیر نامطلوبی نداشت.
منبع: https://www.uvic.ca/news/topics/2018+plastic-energy-vehicles-wulff+ring

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :