تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
08
فوریه

رشد چشمگیر درآمد خالص پتروشیمی کویت در سال ۲۰۱۷

پتروشیمی ایکویت کشور کویت از رشد ۶۶ درصدی درآمد خالص این شرکت در سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال پیش از آن و رسیدن به رقم یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، شرکت پتروشیمی ایکویت (EQUATE) کویت روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه از رشد ۶۶ درصدی درآمد خالص (net income) خود در سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال پیش از آن و رسیدن به رقم یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار خبر داد. رشد یادشده بیشتر به بازیابی قیمت محصول اتیلن گلایکول (EG) و بهبود تقاضا برای پلی اتیلن ترفتالات ( PET ) بر می گردد.
بهینه سازی پورتفولیوی پلی اتیلن این شرکت در راستای تقاضای مشتریان نیز به افزایش سودآوری ایکویت در سال گذشته میلادی کمک شایانی کرد. درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک (EBITDA) این شرکت نیز با رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی، به یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلار رسید.
بر اساس این گزارش ، قیمت های اتیلن گلایکول در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، در بسیاری از مناطق دنیا جهش قابل ملاحظه ای داشت. این موضوع به افزایش درآمد خالص پتروشیمی ایکویت که با ظرفیت تولید ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال از بزرگترین عرضه کنندگان این محصول در جهان به شمار می رود؛ دامن زد.
این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی سهم داو کمیکالز در طرح مشترک (JV) ام ای گلوبال (MEGlobal) را بدست آورد و در حال حاضر مشغول برنامه ریزی برای راه اندازی یک مجتمع ۷۵۰ هزار تنی در منطقه گلف کوست ایالات متحده (US Gulf Coast) در سال آینده میلادی است.
در سال ۲۰۱۶، افت قیمت اتیلن گلایکول به افت هشت درصدی درآمد خالص کل این شرکت انجامید.


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?
درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده مخزن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :