15
آوریل

جزئیات مشارکت ژاپن در صنایع پتروشیمی ایران

صنایع پتروشیمی : حسین علیمراد مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره مشارکت جدید ایران و شرکت «سوجیتز» ژاپن در صنایع پتروشیمی ایران، گفت: پس از امضای تفاهم نامه همکاری و امکان سنجی شیوه های سرمایه گذاری با این شرکت ژاپنی در سال گذشته، هم اکنون به توافقی برای مشارکت در یک طرح صنعت پتروشیمی دست یافته ایم.

 

ژاپن قصد دارد واحد پتروشیمی در ایران بسازد این مقام مسئول با اعلام این که از سال گذشته تاکنون مطالعات امکان سنجی را جلو برده ایم و درحال نهایی شدن مذاکرات و امضای قرارداد برای سرمایه گذاری مستقیم هستیم، اظهار داشت: شرکت «سوجیتز» ژاپن قصد دارد واحد پتروشیمی را در ایران بسازد و حجم کل سرمایه گذاری در این پروژه حداقل یک میلیارد یورو است. علیمراد در گفتگو با انرژی نیوز با تاکید بر این که این شرکت ژاپنی سهمی از این پروژه یک میلیارد یورویی را در اختیار می گیرد، بیان کرد: گفتگوها با طرف ژاپنی در حال انجام بوده و پیش بینی می شود به زودی توافق نهایی حاصل شود. درهمین حال «مرضیه شاهدائی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به مذاکرات و تفاهم نامه امضا شده با شرکت «سوجیتز» ژاپن، گفته است: هدف از امضای این تفاهم نامه به منظور امکان سنجی اجرای پروژه مشترک GTPP (تبدیل گاز به پروپیلن و پلی پروپیلن) و پروژه PDH/PP(تبدیل گازمایع و پروپان به پروپیلن و پلی پروپیلن) بوده است. به گزارش انرژی نیوز، «ماسارو ساتو» نماینده ارشد شرکت نفت، گاز و انرژی سوجیتز سال گذشته در حاشیه امضای تفاهم نامه با شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفته بود: سوجیتز در گذشته تنها شرکتی ژاپنی بود که در صنعت انرژی ایران سرمایه گذاری کرده و در ایران به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری تامین متانول هستیم.

منبع: polympart

خانه

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

– پتروشیمی ها با خام فروشی، رتبه اول صادرات غیر نفتی را در سال ۹۵ از آن خود کردند!

– بسپارهای هوشمند و نیاز روز افزون جهانی تا سال ۲۰۲۱

– تولید سه گرید جدید از خانواده کوپلیمر ها توسط شرکت پلی پروپیلن جم

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده تانکر , بشکه و ظروف و وان پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت چرخشی یا دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری :