14
ژوئن

جایگاه ایران در بین ۱۰ کشور اول دنیا از لحاظ مصرف پلاستیک

پلاستیک و محیط زیست :
به نقل از خبر جوان؛ علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با بیان اینکه استفاده از ظروف یکبار مصرف در ماه‌های رمضان و محرم به بیشترین اوج مصرف و حتی ۲ برابر می‌رسد، گفت: سالانه بیش از ۱۷۷ هزار تن پلاستیک در ایران تولید می‌شود که حجم عظیم زباله‌های کشور را نیز از آن خود می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و پسماند شهرداری تبریز بیان کرد: به منظور کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف که غیرقابل بازیافت به علت عوارض جانبی برای انسان و طبیعت است، اقدام به تشکیل کمپین «نه به ظروف یکبار مصرف» کرده‌ایم. وی افزود: مردم باید نسبت به محافظت از زمین و محیط زیست سرسبز و شاد تلاش کنند. اصغری خاطرنشان کرد: طبق توافق با شرکت فرانسوی، زباله‌های قابل بازیافت در شهر جمع‌آوری شده و با بازیافت آنها، به انرژی برق تبدیل خواهد شد. وی با اشاره به پخش کیسه‌های پارچه‌ای در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به صورت رایگان گفت: باید فرهنگ‌سازی استفاده از نایلون‌های پارچه‌ای به جای پلاستیکی در کشور جا بیافتد که در این راستا کیسه‌های پارچه‌ای در سازمان توزیع می‌شود.

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب:درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :