تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
11
فوریه

تولید پلاستیک با استفاده از درخت کاج / پلاستیک های زیست تخریب پذیر +

پلاستیک زیست تخریب پذیر , با توجه به دقدقه بشر نسبت به نکات منفی استفاده روز اوزون از پلیمرها از چند سال گذشته دانشمندان و محققان بدنبال کشف راههای جدید برای تولید موادهایی با خواص پلیمری با مشخصاتی نظیر تجزیه پذیری یا پلاستیک زیست تخریب پذیر صورت گرفته ست.

در همین راستا تولید پلاستیک با استفاده از درخت کاج از جدیدترین تلاشها برای تولید پلاستیک دوستدار محیط زیست میباشد.
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، این پلاستیک جدید که pinene نام دارد، یک ماده شیمیایی معطر است که بوی خاص درخت کاج را تولید می‌کند و از ضایعات صنایع کاغذسازی به دست می‌آید.

این نوع پلیمر در طبیعت به طور کامل تجزیه می شود و هیچ اثری از آن باقی نمی‌ماند.

 
در حال حاضر پلیمرهایی که به عنوان پلاستیک زیست‌تخریب پذیر شناخته می‌شوند، در واقع حاصل ترکیب مواد عالی به دست آمده از نیشکر یا ذرت با ماده‌ای موسوم به کاپرولاکتون هستند که موجب انعطاف‌پذیری پلیمر می‌شود.

کاپرولاتون از نفت خام به دست می‌آید و در نتیجه پلیمرهایی که به این شیوه تولید می شوند، به طور کامل قابل تجزیه در طبیعت نیستند.
این تحقیقات به عنوان بخشی از یک پروژه بزرگتر با هدف شناسایی و استفاده از مواد شیمیایی زیستی به عنوان جایگزینی برای مواد خام حاصل از نفت به منظور تولید محصولات کاربردی به اجرا درآمده است.
این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و تنها چند گرم از پلیمر pinene تولید شده است؛ اما محققان در تلاشند تا فرآیند تولید آن را به‌گونه‌ای توسعه دهند که در آینده نزدیک امکان تولید انبوه و صنعتی این نوع پلیمر فراهم شود.
محققان امیدوارند این نوع پلاستیک در زمینه های مختلف از جمله صنایع بسته بندی و مواد غذایی و حتی صنایع پزشکی کاربرد داشته باشد.

 

منبع : ایرنا

بکوشش واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین

پلی اتیلن نوین تولید کننده انواع مخازن , وان و سبد های پلیمری

اشتراک گذاری :