23
جولای

تولید پلاستیک از قند و کربن دی اکسید بجای نفت خام

تولید پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر از قند و کربن دی اکسید توسط محققان دانشگاه Bath  , این پلاستیک می‌تواند جایگزین پلاستیک‌های ساخته شده از نفت خام شود. پلی کربنات برای ساخت بطری‌های نوشیدنی، لنزهای مخصوص عینک و پوشش‌های مقاوم در برابر خراش برای گوشی‌ها، سی دی ها و دی وی دی ها استفاده می‌شود. در فرآیندهای فعلی تولید پلی کربنات از BPA (استفاده از آن در بطرهای نوزادان ممنوع است) و فسژن بسیار سمی (به کارگیری آن به عنوان یک سلاح شیمیایی در جنگ جهانی اول) استفاده می‌شود.

فرآیند جدید تولید پلی کربنات از قند و کربن دی اکسید در فشار کم و دمای اتاق صورت می‌پذیرد که باعث تولید ایمن‌تر و ارزان‌تر آن می‌شود. پلاستیک حاصل خواص فیزیکی مشابهی نظیر استحکام، شفافیت و مقاومت در برابر خراش با انواع مشتق شده از پتروشیمی دارد. این نوع جدید از پلی کربنات را می‌توان با استفاده از آنزیم‌های باکتریایی درون خاک به کربن دی اکسید و قند تبدیل کرد. این پلاستیک عاری از BPA به طور بالقوه می‌تواند جایگزین پلی کربنات موجود در بطری‌های کودکان و ظروف غذا گردد. همچنین به دلیل سازگاری با محیط زیست در آینده می‌تواند برای ایمپلنت‌های پزشکی یا به عنوان داربست برای رشد اندام‌های جایگزین برای پیوند استفاده شود و به علت زیست‌تخریب‌پذیری آن دیگر موجب آلودگی اقیانوس و زمین‌ نخواهد شد. دانشمندان از قند موجود در DNA تحت عنوان تیمیدین برای تولید این پلاستیک پلی کربناتی جدید استفاده نمودند. بنابراین این پلاستیک می‌تواند به سلول‌های انسانی بچسبد و بر روی آن رشد کند. که این امر می‌تواند برای کاربردهای مهندسی بافت بسیار مفید باشد.

منبع: polympart

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب :


صندلی پلیمری همراه برای کارگران ساخته شد


قیمت پایه جدید مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی / بررسی تغییرات


ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران، نجف ۶ تا ۱۰ شهریور ۹۶درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :