25
ژوئن

تولید استنت (فنرهای عروق قلبی) پلیمری با قابلیت باز شدن خودکار

محققان دانشگاه هلند با به کارگیری فناوری چاپ سه بعدی موفق به تولید استنت (فنرهای عروق قلبی) پلیمری شده که به طور خودکار باز می‌شود و برای کودکانی که مشکلات قلبی دارند به کار می‌رود. این استنت پلیمری زیست تخریب پذیر و سازگار با بدن می‌باشد. نتایج تحقیقات این روش نوآورانه در مجله ۳D Printing and Additive Manufacturing به چاپ رسیده است.

برای باز کردن استنت‌ها در عروق قلبی انسان، از عملیاتی به نام بالن انداختن استفاده می شود. در این روش بالن وارد دریچه قلبی شده و سپس با باز شدنش، فنر را باز کرده تا مسیر گرفتگی و لختگی آزاد شود. این استنت‌های زیست تخریب پذیر پس از مدتی جذب سلول‌ها می‌گردد. از مشکلات این روش استفاده از این استنت‌ها در عروق قلبی کودکان که بسیار ظریف و باریک هستند می‌باشد. در واقع در حین بالن انداختن امکان پاره شدن رگ‌ها وجود دارد و بسیار خطرناک می‌باشد. برای غلبه بر این مشکل محققان از استنت‌ پلیمری استفاده نمودند که به طور خودکار در عروق باز می‌گردد و نیازی به استفاده از بالن نیست. این استنت پلیمری یک الاستومر کوپلی استر انعطاف پذیر می‌باشد که از طریق فناوری چاپ سه بعدی تولید شده است.

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب :درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :