28
جولای

توسعه جاذب‌های UV بی‌رنگ جهت بسته‌بندی PET

شرکت Milliken موفق به توسعه جاذب‌های UV بی رنگ (ClearShield) برای بسته بندی PET شده است که از محتویات حساس به UV در برابر تخریب شدن محافظت می‌کند در حالی که وضوح و شفافیت مواد را حفظ می‌نماید.

صاحبان برندهای تجاری با جایگزینی رنگزاهای مصنوعی و نگهدارنده‌ها با اجزا طبیعی بیشتری در نوشیدنی‌ها و همچنین مواد غذایی جامد، ویتامین‌ها و سایر محصولات بسته‌بندی، به خواسته‌های مصرف کننده پاسخ می‌دهند. اما این مساله چالش جدیدی ایجاد می‌کند، زیرا قرار گرفتن در معرض نور UV می‌تواند این اجزا را تخریب کند و منجر به اثرات منفی بر روی رنگ، ظاهر، عطر و طعم و یا ارزش مواد مغذی می‌گردد. ClearShield یک روش کارآمد برای محافظت از نوشیدنی‌ها و سایر محتواهای حساس به نور توسط جاذب‌های UV در بسته بندی PET ارائه کرده است. این جاذب‌ها ۹۵٪ نور UV را تا ۳۹۰ نانومتر فیلتر کرده و امکان استفاده از رنگزاهای طبیعی حساس به UV را در محصولات بسته بندی را مهیا می‌کنند. بر اثر اکسیداسیون نوری، اکثر ویتامین ها به نور، گرما و اکسیژن حساس هستند. تخریب ویتامین می‌تواند منجر به خنثی شدن طعم و تغییر رنگ در فرمولاسیون نوشیدنی شود. نتایج عملکردی قابل قبول بسته‌بندی PET بطری های PET ساخته شده با جاذب‌های UV ClearShield، نتایج قابل توجهی را در مورد گسترش عمر مفید مواد تشکیل دهنده (به عنوان ۸۰ درصد غلظت اولیه) ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، مطالعات نشان داده است که مدت زمان نگهداری ویتامین A در بسته‌بندی اصلاح شده با ۳۰ ClearShieldبرابر بهتر از زمانی است که در PET استاندارد بسته بندی شده است. این مواد افزودنی به راحتی قابل حمل و اندازه گیری هستند. همچنین به کاهش یا حذف نیاز به استفاده از ظروف تیره یا رنگی برای محافظت از محتویات بسته بندی کمک می‌کند.
منبع: packaging-gateway

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب :


تولید تانکر پلاستیکی ذخیره و حمل پسماند های نفتی با پلاستیک های الیاف شیشه در امریکا

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر پلاستیکی چند لایه , بشکه و وان پلی اتیلنی و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا روی صفحه اصلی کلیک کنید.

اشتراک گذاری :