تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
24
دسامبر

بورس کالا محلی مناسب برای تامین نیاز صنایع پایین دستی

صنایع پایین دستی پتروشیمی می توانند با توجه به ساز و کارهای موجود در بورس کالا نیازهای خود را از بخش های بالا دستی تامین کنند.

ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی و رییس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا در مورد رویکرد مجلس شورای اسلامی به حل مشکلات صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: تامین خوراک از طریق بورس کالا یکی از دغدغه های اصلی تولید کنندگان است و مجلس شورای اسلامی به دلیل مصوبه های قانونی نمی تواند اعلام کند که کالای بورسی از طرق‌های غیربورسی عرضه شود ولی به دلیل رویکرد مثبت نمایندگان به رفع موانع تولید و جلوگیری از آسیب به صنایع پایین دست پتروشیمی در شورای رقابت مسئله رگولاتوری را پیشنهاد کردیم.

وی ادامه داد: من به عنوان عضو ناظر شورای رقابت حضور دارم و از تولید کنندگان بالادست پتروشیمی عرضه کننده مواد در بورس خواستیم که به رشد صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز توجه داشته باشند همچنین از شورای رقابت خواستیم که در بحث رگولاتوری و تنظیم بازار ورود کرده و راهکارهای درست به لحاظ قیمت گذاری و میزان عرضه ارایه کند.مادامی که بحث رگولاتوری شورای رقابت حل و مصوب نشود برخی از مشکلات موجود کماکان وجود خواهد داشت.
رییس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: نظارت دقیق و معامله های شفاف در بورس کالای ایران می تواند برای عرضه کنندگان و مصرف کنندگان محصولات پتروشیمی اثر بخش بوده ورضایت را برای هر دو گروه در پی داشته باشد .
وی افزود: مجلس شورای اسلامی با هدف رفع موانع تولید و رشد صنعت پتروشیمی از فاینانس پروژه‌های این صنعت حمایت می‌کند .
ملکی در مورد قرارداد اخیر پتروشیمی اردبیل با شرکت ایتالیایی تکینت گفت: مردم استان به پروژه پتروشیمی دراستان امید بسته‌اند و مطالبات همیشگی مردم از نمایندگان یکی راه‌آهن و دیگری طرح پتروشیمی استان بوده است و طبق پیش بینی ها راه اندازی این طرح منجر به ایجاد ۱۵۰۰ شغل مستقیم و ۱۰ هزار شغل غیر مستقیم دراستان می شود. پروژه ای که قرارداد مهندسی آن ۳۴میلیون یورو معادل ۱۷۰ میلیارد تومان باشد قطعا برنامه‌ریزی و هدف دارد و آینده طرح روشن و تضمین شده است.
وی در ادامه افزود این پروژه تنها به ۱.۶ میلیارد دلار برای راه اندازی نیاز دارد که ۵۰ درصد آن یعنی ۸۰۰ میلیون دلار از فاینانس و ۵۰ درصد دیگر آن از صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد و برای برداشت از این صندوق به مصوبه مجلس شورای اسلامی نیاز است و در تمامی مراحل ساخت طرح کمیسیون صنایع با این پروژه همراهی می کند و هرجا احساس شود که مجلس شورای اسلامی می تواند برای رفع موانع تولید ورود پیدا کند در خدمت فعالان صنعت پتروشیمی ایران خواهیم بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد آب این پروژه نیز از طریق اجرای سیستم تصفیه فاضلاب استان تامین خواهد شد و  ظرف مدت دوسال در این زمان سیستم مکانیزه تصفیه فاضلاب نیز راه اندازی می‌شود و تخریب زیست محیطی نیز کاهش خواهد یافت.

منبع: نیپنا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , وان و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :