تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
08
دسامبر

شرط رئیس سازمان بورس برای بازگشایی نماد بانک ها در آینده ایی نزدیک

743291442791033

رئیس سازمان بورس شرط بازگشایی نماد بانک ها در آینده ایی نزدیک را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی با اشاره به اینکه اختلافی میان مدیران عامل بانکها و اعضای هیات مدیره بانکها بر سر نحوه محاسبه سودهای این شرکتها که از دولت طلب دارند با بانک مرکزی وجود دارد به تسنیم گفت: بر این اساس بانک مرکزی برخی از اقلام را قبول ندارد و در مقابل بانکها معتقدند برخی از حقوق و موارد باید برای آنها پایدار باشد.

وی افزود: به همین خاطر هر چه قدر بتوانیم این ابهامات را برطرف کنیم می توان به بازگشت نماد بانکی ها به بورس امیدوار بود. ما نیز در سازمان بورس اگر به این جمع بندی برسیم که این ابهامات رفع شده اند حتما با بازگشایی نماد بانکی در بورس اقدام می کنیم.

محمدی در خصوص برگزاری مجامع بانکها با وجود اختلاف با بانک مرکزی اذعان داشت: مجامع این شرکتها در شرایطی در حال برگزاری است که در نهایت باید دید در صورتهای مالی بانکها، تا چه اندازه خواسته مورد اشاره در نامه بانک مرکزی لحاظ خواهد شد و چقدر اختلاف نظر میان بانکها و بانک مرکزی وجود دارد.

وی اضافه کرد: سازمان بورس خواستار اطلاعات قطعی و پایانی از بانکها است و حرف ما این است اگر اطلاعاتی داده می شود باید این اطلاعات قطعیت داشته باشد و نماد بانکها در صورتی در بورس بازگشایی می شود که اختلاف‌ میان بانکها و بانک مرکزی پابرجا نباشد.

محمدی در خصوص جلسه هفته گذشته سازمان بورس با مدیران عامل بانکها نیز گفت: بر اساس صحبتهای انجام شده امیدواریم اختلافات آنها با بانک مرکزی حل شده و با ارائه اطلاعات قطعی توسط بانکها به سازمان بورس، در آینده نزدیک شاهد بازگشایی نماد آنها در تالار شیشه ای باشیم.

وی در مورد تاثیر بازگشایی بانکها بر شاخص گفت: به تحلیل سهامداران احترام می گذاریم و در بازار سرمایه نیز هر سرمایه گذاری با تشخیص خود داد و ستد می کند. با این وجود حداکثر تلاش را در راستای حفاظت از حقوق سهامداران انجام می دهیم.

 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی بورس پرس

اشتراک گذاری :