03
آوریل

بازار رندوم کوپلیمرهای PP و افزایش ترجیح جهانی به بسته‌بندی خلاقانه

رندوم کوپلیمرهای PP (PP random copolymer) و بازار این مواد تا سال ۲۰۲۴ به ۹ میلیارد دلار خواهد رسید. طبق آخرین تحقیق انجام شده توسط Global Market Insights افزایش کاربرد این محصولات در ظروف نگه دارنده‌ی غذا دلیل اصلی رشد مصرف این ماده بوده است.

ظروف ساخته شده از  رندوم کوپلیمرهای PP یا همان هم بسپارهای اتفاقی پلی پروپیلن به حفظ ویژگی‌های متغیر غذای بسته‌بندی شده کمک بسیار زیادی می‌نماید. در سال ۲۰۱۵ کسب و کار ظروف نگه داری غذا درآمدی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار را دارا بود و طبق پیش بینی‌ها بازار این بسته‌بندی‌های غذایی تا سال ۲۰۲۴ به ۱۷۵ میلیارد دلار نیز خواهد رسید.

از طرف دیگر افزایش قدرت خرید مصرف کننده موجب رشد تقاضا برای غذاهای بسته‌بندی شده است. این رشد بازار بسته‌بندی مواد غذایی متعاقبا بر بازار هم بسپار اتفاقی پلی پروپیلن اثر چشمگیری خواهد گذاشت چراکه بخش بزرگی از این بازار متعلق به این هم بسپار می‌باشد.

مساله‌ی دیگری که به نیاز جهانی به مصرف این ماده دامن می‌زند، تغییر تمرکز مصرف کننده از بسته‌بندی‌های عادی به بسته‌بندی‌ها و طراحی‌های هنری و زیبا می‌باشد. مساله‌ی حائز اهمیت ماندگاری غذا در این بسته‌بندی‌های جذاب نیز هست.

علاوه بر این، در کشورهای توسعه یافته، افزایش درآمد حاصل از مواد بازیافتی خانواده‌ها منجر به توسعه‌ی اقتصادی و رشد بازار محصول مورد بررسی داشته است. این مساله در ملیت‌های BRIC به خوبی درک می‌شود. منظور از کشورهای BRIC کشورهای برزیل، روسیه، چین، هندوستان و آفریقای جنوبی می‌باشد. در این کشورها همیشه تلاش بر این است که حرکت به سمت آخرین دستاورهای اقتصادی نوین صورت پذیرد.

نفتا و اتیلن به عنوان دو ماده‌ی خام حاصل از نفت خام، به دلیل تغییرات قیمتی، موجب نوسان قیمت هم بسپار اتفاقی PP و تغییراتی در روند رشد آن می‌باشند. به عنوان مثال قیمت نفتا در سال ۲۰۰۹ به ۵۰۰ دلار به ازای هر تن رسید. این عدد در سال ۲۰۱۰ به ۹۰۰ دلار به ازای هر تن رسید. این تغییرات قیمتی نفت خام بر قیمت و بازار هم بسپار اتفاقی PP بسیار تاثیرگذار بود.

رشد تولید نوشیدنی‌های بر پایه‌ی آب میوه، آب طعم دار و شیر شاخه‌ی جدیدی از بسته‌بندی را در جهان ایجاد نمود. به علاوه، رندوم کوپلیمرهای PP پتانسیل بسیار بالایی در جهت جایگزین کردن محصولاتی نظیر PET و شیشه را داراست.

منبع: http://www.iranpolymer.com

 

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( اخبار پلیمری ) هسنید ?

خانه

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب فوق :

تعداد پسماندهای پلاستیکی از تعداد ماهی ها در اقیانوس پیشی می‌گیرند

استفاده از نانولوله‌های کربنی در ایستگاه فضایی و شاتل‌ها

تولید باتری‌های لیتیوم-پلیمر با سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیون دلاری سامسونگ

بسپارهای هوشمند و نیاز روز افزون جهانی تا سال ۲۰۲۱

 

 

 

 

درباره ما:

شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده انواع مخازن و ظروف پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :