تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
20
فوریه

انواع پالت پلاستیکی / پالت چوبی / پالت استیرینگر / پالت بلاکی

انواع پالت پلاستیکی و چوبی استاندارد

۱) پالت استیرینگر : این نوع پالت اگر چوبی باشند از سه قطعه ی موازی با هم تشکیل شده است. یک قطعه ی چوبی بزرگ در انتهای چوبها قرار می گیرد و ساختار پالت را تشکیل می دهد. پالتهای استیرینگر به عنوان پالتهای دو راه شناخته شده است. زیرا یک جک پالت تنها می تواند از دو طرف، ان را بلند کند نه چهار طرف. از طرفی دیگر یک لیفتراک می تواند آن را از چهار طرف بلند کند. حمل این نوع پالتها توسط لیفتراک سودمند تر از حمل به وسیله ی جک پالت می باشد.

۲) پالت بلاکی : پالتهای بلاکی که به عنوان پالتهای مانجو نیز شناخته شده است محکم تر و قوی از پالت های استیرینگر می باشد. پالتهای بلاکی از ساختار عمودی و افقی برای ساختاری بهتر و حمل آسان تر استفاده می کنند. یک پالت بلاکی به عنوان پالتهای چهار راهی نیزشناخته شده هستند و دلیل آن این است که یک جک پالت قادر است ان را از هر چهار طرف حمل کند و حرکت دهد.

۳) انواع پالت برگشتی دو چهره

۴) انواع پالت غیر برگشت پذیر دو چهره

۵) پالت های تک چهره

 

۶) پالتهای پلاستیکی استاندارد طبقه ای

الف) فلاش

ب) دو بال

ج) تک بال

 

۷) انواع پالت استاندارد  ورودی

الف) دو راه

ب) چهار راه مواد ساختاری پالتها:

پالتهای ارزان از چوب های نرم تشکیل شده است و اغلب به عنوان وسایل مصرفی در پایان مدت زمانی مشخص دور انداخته می شود. این پالت ها از نوع پالتهای استیرینگر ولی ساده تر هستند و از دو طرف قابل حمل می باشند.انواع پالت بلاکی سخت و پالت پلاستیکی از هر چهار طرف قابل حمل می باشند. این پالتها بر اساس رنگی که دارند و میزان باری که می توانند حمل کنند رنگ بندی می شوند. پالتهای پلاستیکی امروزه معمولا از جنش HDPE و یا بازیافت PET تشکیل شده اند.

این پالتها معمولا با دوام هستند و برای مدتهای بسیار طولانی کار می کنند.

 

صفحه نخست

منبع : اخبار و مقالات صنعت

بکوشش: واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین

اشتراک گذاری :