برای تماس با مدیر عامل شرکت با شماره همراه روبرو تماس بگیرید : 09125987671
شماره تماس : 02155659631 | همراه : 09125987671
 • 27
  مارس

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی | خواص | کاربردها + تصاویر

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی

  آشنایی مختصری با انواع فیلم های مورد استفاده بسته بندی

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / فیلم های CPP
  CPP که مخفف عبارت Cast polypropylene است به صورت دو لایه و چند لایه در بازار موجود می باشد. از CPP به عنوان لایه مقاوم در برابر گرما به صورت یک لایه بر روی فیلم های BOPP و پلی استر استفاده می شود که در این حالت در صنایع بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد. در صنعت بسته بندی CPP را به عنوان برادر یا کلاس ترپلی اتیلن می شناسند چرا که از شفافیت و وضوح بالاتر و همچنین مقاومت بالاتری برخوردار است. از دیگر خواص CPP می توان به قدرت بسیار بالای بازدارندگی و صفات عایقی آن اشاره کرد که در کنار وضوح و شفافیت بالا، از آن فیلمی ایده آل پدید آورده است. CPP انواع مختلفی دارد. در بازار می توان CPP را با سطح اندود شده یا جلا داده شده، به صورت انعطاف پذیر یا خشک، با سطح مات یا شفاف، به صورت ساده یا رنگی و یا ترکیبی از این خواص، پیدا کرد. در حقیقت CPP به عنوان یک فیلم بسیار به صرفه و کارآمد در میان فعالان بسته بندی مطرح است.

   

  آشنایی مختصری با انواع فیلم های صنایع بسته بندی

  فیلم های CPP
  CPP که مخفف عبارت Cast polypropylene است به صورت دو لایه و چند لایه در بازار موجود می باشد. از CPP به عنوان لایه مقاوم در برابر گرما به صورت یک لایه بر روی فیلم های BOPP و پلی استر استفاده می شود که در این حالت در صنایع بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد. در صنعت بسته بندی CPP را به عنوان برادر یا کلاس ترپلی اتیلن می شناسند چرا که از شفافیت و وضوح بالاتر و همچنین مقاومت بالاتری برخوردار است. از دیگر خواص CPP می توان به قدرت بسیار بالای بازدارندگی و صفات عایقی آن اشاره کرد که در کنار وضوح و شفافیت بالا، از آن فیلمی ایده آل پدید آورده است. CPP انواع مختلفی دارد. در بازار می توان CPP را با سطح اندود شده یا جلا داده شده، به صورت انعطاف پذیر یا خشک، با سطح مات یا شفاف، به صورت ساده یا رنگی و یا ترکیبی از این خواص، پیدا کرد. در حقیقت CPP به عنوان یک فیلم بسیار به صرفه و کارآمد در میان فعالان بسته بندی مطرح است.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / چگونگی نگهداری و استفاده از فیلم های CPP:
  مدت زمان انقضاء فیلم های CPP ، ۴ ماه از زمان تحویل است و لی کارشناسان سفارش می کنند تا حد ممکن از ساکن ماندن راه های فیلم در هنگام نگهداری در انبار جلوگیری شود و آنها را در مدت زمان های مشخصی جابجا کنند و این جابجایی بهتر است به صورت چرخاندن انجام بپذیرد. بهترین مکان نگهداری برای این فیلم ها جای خشک و بدون رطوبت و دمای کمتر از ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. در غیر این صورت امکان دارد سطح فیلم چروکیده شود. بسته بندی دور فیلم را نبایستی بیش از ۲۴ ساعت پیش از زمان مصرف باز نمود و بایستی ۲۴ساعت قبل از مصرف در هوای معمولی قرار بگیرد. فیلم های CPP بسیار حساس هستند و هر نوع آسیبی به سطح فیلم در هنگام بارگیری می تواند منتج به استفاده ناپذیر شدن فیلم شود.

  موارد استفاده:
  از فیلم های CPP برای بسته بندی لوازم خانگی کوچک، لوازم التحریر، بسته بندی کیف و کفش و انواع مواد غذایی استفاده کرد. در صنعت بسته بندی نوشت افزار و انواع آلبوم عکس، از CPP برای صفحات پلاستیکی آلبوم ها و به عنوان محافظ صفحات استفاده می شود.
  از دیگر موارد استفاده از CPP مربوط می شود به خاصیت ایزولاسیون این فیلم که از آن برای ایزوله کردن مواد دیگر در برابر گرما و رطوبت استفاده می شود به عنوان مثال پوشاک کودکان، همچنین برای محافظت از قطعات الکترونیکی، DVD و CD و نوار کاست نیز از یک لایه خارجی CPP استفاده می شود. اگر سری به فروشگاه های پوشاک و لوازم خانگی نیز بزنید، می توانید فیلم های CPP را ببینید که به عنوان روکش برای بسته بندی انواع پیراهن، جوراب، گل های خشک و غیره از آن استفاده شده است.
  مواد تهیه شده از CPP برای صنایع بسته بندی عبارتند از:
  رل های بسته بندی، کیسه های بسته بندی، لمینیت های بسته بندی مواد غذاییع بسته بندی مواد لبنی، آرایشی و دارویی.

   


  فیلم های بازدارنده (Barrier)
  فیلم های باز دارنده معمولا دو لایه داخلی و خارجی دارند که اولی معمولا یک لایه پلی اتیلن می باشد و دومی از ضخامت معمولی برخوردار است که در میان این دو لایه یک غشاء میکروسکوپی به عنوان بازدارنده قرار دارد. نکته قابل توجه در این میان، نوع بازدارندگی این فیلم هاست. به صورت عادی شاید شما تصورتان از یک فیلم بازدارنده، فیلمی است ضخیم ولی همان غشاء میکروسکوپی تعیین کننده میزان نشت ناپذیری فیلم می باشد. چند نمونه از مواد بازدارنده عبارتند از: فویل های آلومینیومی و فلزی که مقاومت مناسبی در برابر گاز دارند، البته فیلم های شفاف سرامیک نیز تقریبا از همین خاصیت برخوردارند. فیلم های EVOH، آلومینیوم، نایلون و پلاستیک  فیلم هایی هستند که از خواص بازدارندگی مناسبی برای مواد غذایی برخوردارند. البته هر یک از مواد مذکور دارای خاصیت ویژه ای هستند.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی

  ساختار فیلم های بازدارنده:
  تمامی فیلم های بازدارنده گازی از چند لایه مختلف تشکیل شده اند.
  لایه خارجی آنها معمولا از پلاستیک ضخیم پلی اتیلن و یا پلی استر می باشد. لایه های میانی دارای خواص بازدارندگی می باشند. لایه داخلی نیز معمولا از جنس LDPE است. البته بسته به میزان بازدارندگی مورد نیاز، می توان لایه های میانی را افزایش داد. برای نگهداشتن لایه ها به صورت یک پارچه و محکم، از برخی مواد چسبنده استفاده می شود.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / موارد استفاده:
  از این نوع فیلم ها در ساخت لباس های محافظ و صنایع بسته بندی استفاده می شود. هم چنین در تولید فرش و اثاثیه کودکان برای جلوگیری از تخریب وسایل به وسیله مایعات نیز استفاده می شوند. برای البسه ای که نیاز به مقاومت در برابر مواد شیمیایی دارند نیز می توان از این فیلم ها سود برد. در بسته بندی مواد غذایی هر جا که نیاز باشد از ورود اکسیژن، رطوبت و بوهای نامطبوع به بسته بندی جلوگیری شود. می توان از این مواد و فیلم ها استفاده نمود. به عنوان نمونه در بسته بندی پنیر، انواع سوسیس و کالباس. در بسته بندی چیپس و گوشت نیز از مواد مقاوم در برابر اکسیژن استفاده می شود. در صنایع بهداشتی، آرایشی و دارویی از فیلم هایی استفاده می شود که از مقاومت مناسبی در برابر رطوبت برخوردار باشند.
  این نوع باز دارنده ها حتی در صنایع نظامی، الکترونیک، هوا فضا و هواپیماسازی نیز موارد استفاده وسیعی دارند.


  BOPP:
  این نوع  فیلم برای بسته بندی های انعطاف پذیر طراحی شده است و در ساخت لیبل نیز کاربرد دارد. اگر در مورد نام گذاری این مواد می خواهید بدانید، بد نیست که کمی از برادر بزرگ تر BOPP یعنی OPP برایتان بگوئیم. این فیلم از ذوب کردن و جهت دار کردن پلی پروپیلن تهیه می شود. ماده به دست آمده از این روش که OPP می باشد، در برابر بسیاری از مواد شیمیایی هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. برای افزایش مقاومت این فیلم، آن را در دو جهت، می کشند. هم در جهت حرکت ماشین و هم در جهت مخالف حرکت ماشین.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / ویژگی های BOPP:
  اصلی ترین ویژگی BOPP، بهبود سختی و مقاومت، بالا رفتن قابلیت کشش و بازدارندگی بالا در برابر رطوبت و آب می باشند. ضخامت آنها از ۱۵ تا ۵۰ میکرون می تواند متغیر باشد ولی ضخامت نرمال مورد استفاده در صنایع مختلف از ۱۵ تا ۳۰ میکرون می باشد. BOPP قابلیت عرضه به صورت یک یا چند لایه، متالیزه شده، شفاف و مات را دارا می باشد. اما مهم ترین ویژگی آنها، غیرسمی بودن و قابلیت بازیافت ۱۰۰% آنهاست. این فیلم ها از شفافیت و یک نواختی خوبی در کنار چاپ پذیری فوق العاده برخوردار می باشند.

   

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / موارد استفاده از BOPP در بسته بندی:
  BOPP ایده آل ترین فیلم ممکن برای بسته بندی های دو سرپیچ و لمینه کردن برای استفاده در ماشین های عمودی و افقی می باشد. هم چنین از آنها می توان در تزئین محصولات مختلف سود برد. به جرات می توان گفت که هیچ محدودیتی در استفاده  از BOPP برای بسته بندی های انعطاف پذیر، نوارهای حساس به فشار، لیبل ها، نوشت افزار، متالیزه کردن مواد مصرفی و دیگر انواع بسته بندی وجود ندارد. هم چنین از آنها برای کادو کردن هدیه ها، بسته بندی منسوجات و بسته بندی های ضد جعل نیز استفاده می شود. حتی بسیاری از فویل های آلومینیومی باید همراه با یک لایه از BOPP عرضه و تولید شوند تا برای استفاده در صنایع بسته بندی مناسب باشند.

  نمونه یک خط تولید فیلم های پلیمری

   

   

  Cold lamination filmas / انواع فیلم های صنایع بسته بندی
  از این فیلم ها برای چسباندن لایه های مختلف فیلم پلیمری به موادی که قرار است لمینه شوند، استفاده می شود. استفاده از این فیلم ها به ویژه در مواردی که چیزی به گرما حساس است. بسیار مفید فایده است. جنس این گونه فیلم ها از ماده خاصی نیست و می توان آن را از پلی کربنات، پلی استر، وینیل یا هر ماده شیمیایی دیگر تهیه کرد. این نوع فیلم ها برای اولین بار در چین تولید شدند و موارد استفاده گسترده ای در صنایع بسته بندی دارد. از آنها برای بسته بندی انواع شیرینی و شکلات، کیسه های شیر و یا دیگر مایعات لبنی، انواع کیف های خرید، کادو، بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی و غیره استفاده می شود. به دلیل شفافیت و جلای بسیار زیاد، این فیلم ها از محبوبیت بالایی برخوردارند. در حقیقت از این روش زمانی استفاده می شود که مورد به گرما بسیار حساس باشد. Cold lamination در حقیقت ایجاد لایه ای در یک سمت صفحه است. به صورتی که حداقل گرمای ممکن به محصول منتقل شود. روش انجام کار نیز به این صورت است که مقداری مایع چسبی در آب حل شده و سپس تمامی سطح مورد نظر با آن پوشانده می شود و سپس با استفاده از فشار، این دو سطح به صورت کامل به یکدیگر پرس می شوند.

  انواع مختلف Cold lamination
  -لمینه سرد یک طرفه،
  -لمینه سرد دو طرفه که برای محافظت بیشتر استفاده می شود
  -فیلم های پلیمری لیمنه شده مغناطیسی که یک طرف آن لمینه و دیگر طرف آن مغناطیسه می شود.
  -tranfer laminating ، در این روش هر دو طرف به صورت هم زمان لمینه می شوند و یک لایه چسب نیز در پشت آن اضافه می شود که بخش چسبی به وسیله یک پوشش جدا شونده مشخص است. چنین صفحاتی را می توان بر روی سطوح مختلف چسباند.
  -over-laminate: از این روش برای لمینه کردن سطوح خاص همچون سطح بیرونی کارهای گرافیکی، پوشش روی تابلوی فروشگاه ها و بازی های بچه ها. این لمینه ها به صورت آماده برش خورده و بر روی سطح مورد نظر پیاده می شود.
  فیلم های لمینه سرد به اشکال زیر موجود باشند.
  -به صورت مات و با سطح غیر انعکاسی که تا حدی عکس های چاپ شده بر روی سطح را شفاف تر نشان می دهند.
  -به صورت ساتن (satin): از شفافیت نرمال برخوردار است.
  -به صورت Lustre: دارای سطحی بسیار براق و درخشنده می باشد.
  -به صورت Gloss: از این نوع لمینه برای شفاف تر نشان دادن رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. حالت Gloss عکس های چاپ شده بر روی سطح را نیز شفاف تر نشان داده و جزئیات عکس را بهتر نشان می دهد.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / موارد استفاده از لمینه سرد:
  -برای پوشش گرافیک سطح های مختلف- پوشش سطح پوستر و بنر-برای طرح های گرافیکی نمایشگاه های مختلف- محصولات بسته بندی

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / فیلم های پلیمری لمینه گرم (Thermal Lamination)
  این فیلم های پلیمری  را به این دلیل گرم می نمامند که از یک لایه رزین گرم بر روی سطح خارجی صفحات فولادی استفاده می شود. سختی این نوع فیلم ها بستگی بسیار زیادی به ضخامت پلی استر مورد استفاده دارد. همچنین شفافیت فیلم نیز وابسته به کیفیت پلی استر می باشد. این نوع لمینه ها معمولا دو لایه هستند که به وسیله مواد چسبی به هم چسبانده می شوند. صفحه را معمولا در میان دو لایه گرم قرار داده و آن را از میان ماشین چسب خشک عبور می دهند تا لایه ها به صورت ثابت باقی بمانند. چسب خشک نیز به صورت گرمایی عمل می کند و پس از سرد شدن، سفت می شود. فیلم های گرم در حالت های مختلف عرضه می شود و نوع آنها وابسته به جنس آنها تعیین می شود.
  بسیاری از کارشناسان فیلم های گرم را بهترین راه برای به دست آوردن یک فیلم ماندگار و با کیفیت بالا می دانند. کاربرد این فیلم ها در تولید انواع مرغوب کیسه های خرید، کیسه های محصولات لبنی (pouch) و انواع کاغذهای کادو، می باشد.

  انواع مختلف فیلم های گرم عبارتند از:
  ۱- فیلم های لمینه گرم استاندارد: این نوع فیلم پلیمری در حقیقت نوعی فیلم پلی استر با یک لایه چسبنده پلی پروپیلن می باشند که برای تولید نیاز به ۲۱۰ تا ۲۴۰ درجه فارنهایت حرارت می باشند. این نوع فیلم ها به دلیل قیمت پایین، هم اکنون محبوب ترین نوع فیلم مصرفی می باشند. البته در کنار قیمت تمام شده، بسیار پایین، که نوعی امتیاز برای آنها محسوب می شود، همین نوع فیلم مشکلات بسیاری را در حین کار ایجاد می نمایند.
  ۲- فیلم های گرم دما پایین: این فیلم ها همچون نمونه های استاندارد از جنس پلی استر با یک لایه چسبنده پلی پروپیلن می باشند ولی برای تولید نیازمند به حرارت کمتری نسبت به نمونه ذکر شده قبلی دارند. حرارت مورد نیاز برای این فیلم ها به فیلم های نسل دوم لمینه گرم معروفند و کارشناسان معتقدند که در آینده ای نزدیک جایگزین نمونه های استاندارد شوند.
  ۳- فیلم های لمینه Heatset: این نوع فیلم ها معمولا پایه PVC یا پلی استر دارند و با مواد چسبنده ترموپلاستیک تولید می شوند.
  تمامی انواع فیلم های مذکور در دو نوع شفاف و مات عرضه می شوند. فیلم های شفاف بعضا از جنس BOPP تهیه می گردند و به همین دلیل از شفافیت بسیار بالایی برخوردارند. چنین فیلم هایی به بهترین شکل ممکن با انواع کاغذهای چاپی خود را هماهنگ می کنند و از چسبندگی بسیار مناسبی نیز برخوردارند. فیلم های مات نیز دقیقا از همین مشخصات برخوردارند ولی با این تفاوت که از نظر ظاهری شفاف نیستند و بسته به نوع مصرف سفارش داده می شوند.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / مزایای فیلم های لمینه گرم:
  -این فیلم ها در هنگام تخلیه هیچ پس ماندی از خود بر جای نمی گذارند-هزینه نصب و استفاده از این فیلم ها بسیار مناسب است- از ایجاد خراش و نشستن گرد و غبار و جذب رطوبت بر روی صفحات استیل جلوگیری می کنند- از صفحات در برابر هر نوع صدمه ای در هنگان حمل ونقل و انبار به خوبی محافظت می کنند.
  -به راحتی تنظیم می شوند- به فضای کمتری احتیاج دارند- به تمایز کار در مقایسه با محصولات دیگر کمک می کند- به ارتقاء کیفیت ظاهری عکس های چاپی بر روی سطوح کمک می کند.

  موارد استفاده از فیلم های پلیمری لمینه گرم:
  صنایع فولاد و آلومینیوم سازی – صنایع لاستیک سازی و ساخت قطعات اتومبیل – صنایع اتومبیل سازی – صنایع ساختمان – صنایع پلاستیک- برای محافظت از تابلوهای تبلیغاتی نمایشگاه ها – صنایع بسته بندی – به عنوان صفحه محافظ برای انواع منوهای غذا، پوستر و روکش انواع کفپوش
  فیلم های پلیمری PTFE
  نام این فیلم مخفف Polytetraflouroethane می باشد که ماده ای است با قابلیت ایزولاسیون بسیار بالا که از آن در عایق کاری محصولات الکتریکی همچون انواع سنسور، ژنراتور، موتور، انواع اندازه سنج و فیلترهای هوا در دمای بالا استفاده می شود. این فیلم ها از ماندگاری بسیار بالا، قابلیت کشش کم، مقاومت زیاد در دمای بالا، برخوردارند و از آنها می توان برای لمینه کردن انواع رل ها و پوشش ها به صورت غیرچسبی استفاده نمود. فیلم های PTFE از دو جنبه فرآیند پذیری و جهت دار بودن از مزایای بسیار زیادی برخوردارند. از دیگر امتیازات فیلم های PTFE می توان به سهولت تولید، عدم واکنش در برابر مواد شیمیایی، پایداری زیاد در دمای بالا، شفافیت مناسب و قیمت پایین.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / فیلم های چاپ افست (offset)
  این نوع فیلم های پلیمری هم اکنون متداول ترین فیلم مورد استفاده برای چاپ انتقالی می باشد. چاپ انتقالی یعنی انتقال طریح با استفاده از یک چاپگر لیزری و یا دستگاه کپی به روی سطح پارچه ای یا هر نوع صحفه دیگر است. در برخی موارد این کار به صورت واسطه ای نیز انجام می پذیرد به این ترتیب که طرح بر روی یک صفحه پلاستیکی انتقال پیدا می کند و سپس صفحه چاپ شده را به وسیله اتو به سطح مورد نظر می چسبانند.
  در صورتی که سطح چاپی به نور حساس باشد، می توان با بالا بردن کنتراست ذرات تشکیل دهنده فیلم، آنها را فقط به دو صورت سفید و سیاه تولید نمود. برای چاپ افست از یک صفحه فلزی استفاده می شود که با یک لایه مواد حساس به نور پوشانده شده و همین کمک می کند تا عکس و یا تصویر راحت تر بر روی سطح مورد نظر انتقال پیدا کند. جوهر سفید مورد استفاده در چاپ افست بسیار شفاف است و به همین دلیل باید دو بار چاپ آن انجام شود تا نتیجه دلخواه به دست آید. تمامی فیلم های افست از یک رویه UV جهت ارتقاء مقاومت جوهر چاپ شده برخوردارند.
  موارد استفاده: تولید و چاپ روزنامه-چاپ گرهای لیزری- ساخت مهر و پلاستیک اندود کردن-تولید محصولات معماری و مهندسی –چاپ انتقالی در صنایع نساجی


  فیلم های پلیمری / پلی استر:
  پلی استر موادی است نفتی که از آن برای تولید انواع الیاف ، فیلم و پلاستیک استفاده می شود. بازار فیلم های تخصصی تولید شده از پلی استر به دلایل زیادی در حال رشد است که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:-شفافیت مناسب-خواص مکانیکی-خواص گرمایی و خواص شیمیایی-خواص عایقی ضد برق.
  به دلیل عایق پذیری بسیار بالایی که پلی استر از خود نشان داده، از آن برای روکش انواع کابل و سیم و همچنین تولید انواع خازن های بزرگ، به صورت گسترده ای استفاده می شود.

  مشخصات:
  -به دلیل خواص بازدارندگی بالایی که در برابر نفوذ اکسیژن دارد، تقاضای زیادی برای استفاده از آن در بسته بندی های انعطاف پذیر و لمینت کردن در بازار وجود دارد.
  -از کارایی بالایی در چاپ، متالیزه کردن و دوخت سرد برخوردار است.
  -فیلم های پلی استر از مقاومت بالایی در برابر انواع خراش از خود نشان می دهند علاوه بر این که از استحکام بالایی برخوردارند و دمای بالا به آنها آسیب نمی رساند.
  -بر روی فیلم های پلی استر می توان از مواد چسبی شفاف و یا رنگی استفاده نمود که از مواد چسبی رنگی برای سهولت در ردیابی استفاده می شود.

   

   

  انواع فیلم های پلیمری مورد استفاده در صنایع بسته بندی / انواع مختلف پلی استر:
  فیلم های پلی استر در دو نوع Solar و Oriented عرضه می شوند.
  فیلم های Solar، فیلم هایی هستند متالیزه شده و بسیار نازک که به وسیله مواد چینی به شیشه های پنجره ساختمان ها نصب می شوند و باعث کاهش ورود نور خورشید، کاهش ورود اشعه UV خورشید، انعکاس نور در نتیجه عدم ورود گرمای اضافی به محیط داخل، جلوگیری از خرد شدن شیشه بر اثر برخورد اشیاء و در نهایت ایجاد خواص عایقی برای کل ساختمان می شوند.
  اما فیلم های oriented از سختی و استحکام بالایی برخوردارند، عمر بالایی دارند، ابعادشان با گذر زمان و یا در تماس با مواد دیگر تغییر نمی کند، به هیچ وجه چین نمی خورد، برای کارهای گرافیکی بسیار مناسب می باشند، از کارایی بالایی در صنایع بسته بندی، الکترونیکی و دیگر صنایع سنگین برخوردارند. فیلم های oriented به دو صورت رل و صفحه موجود می باشد.
  موارد  استفاده از فیلم های پلی استر: -در تولید محصولات بسته بندی با کیفیت بالا، -تولید فیلم های ویدیویی –چاپ عکس های  حرفه ای –صنایع الکترونیک، سنگین و بسته بندی-در تولید محصولات مغناطیسی همچون نوار کاست-در بسته بندی محصولا لبنی و شیر- در بسته بندی انواع مایعات شوینده-قابلیت نگهداری مواد بسته بندی شده برای مدت زمان طولانی-ظاهر زیبا و جذاب- خواص مکانیکی بالا. فیلم های پلی استر در دو شکل رل و صفحه ای موجود می باشند.
  از موارد مصرف جدیدی که برای فیلم های پلی استر ایجاد شده، تولید فیلم هایی است برای یخ زدایی نان در مایکروفر و یا در فضای معمولی. اگر فعالان عرصه تولید پلی استر کمی بیشتر بر روی خاصیت ماندگاری محصولات مختلف در فیلم های پلی استر کار کنند، موارد مصرف بسیار زیادی برای آن پدید خواهد آمد.

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / فیلم های چاپ شده: (Hologram)
  هولوگرام تصویری است دو یا ۳ بعدی که به وسیله لیزر بر روی سطح فیلم حک می شود. ابداع کننده هولوگرام شخصی بود به نام Gabor و هم او بود که این نام را با تلفیق دو واژه یونانی Holos به معنی تمام و کامل و gramma به معنی پیغام، خلق کرد. به فرآیند تولید هولوگرام، هولوگرافی می گویند. اطلاعات ثبت شده بر روی قطعات هولوگرام معمولا شامل اندازه، شکل و وجوه تمایز شیء مورد نظر می باشد. این اطلاعات به وسیله اشکال در هم پیچیده ای که فقط به وسیله میکروسکوپ قابل تشخیص می باشند، ثبت می شود و برای این منظور از لیزر استفاده می شود. استفاده از لیزر به این دلیل است که لیزر تنها یک رنگ می باشد و قادر است اطلاعات ثبتی را در عمق مناسبی از فیلم حک نماید و همیشه قابل تشخیص باشد. در حقیقت برای حک اطلاعات به این صورت، نیازمند اشعه ای یکپارچه هستیم که این خصوصیت فقط در لیزر یافت می شود. هولوگرام این قابلیت را دارد که یک تصویر ۳ بعدی واقعی از شیء را بر روی فیلم به صورتی ایجاد کند که هم به صورت نرمال و هم با قرار دادن تحت امواج نور قابل مشاهده باشد. برای شخص بیننده، تصویر به صورت مجازی غیر قابل تشخیص از زمینه می باشد. هولوگرام ها در انواع گوناگون و به روش های مختلفی تولید می شوند و تولید هر نوع از آنها نیازمند روشی خاص است. برخی هولوگرام ها فقط با استفاده از اشعه لیزر قابل مشاهده اند و برخی دیگر در نور عادی نیز قابل رویت می باشند. برخی از انواع هولوگرام ها تصاویر متحرک مجازی به نمایش می گذارند و برخی دیگر با تغییر جهت تابش نور، تصویری جدید را نشان می دهند. هولوگرام ها می توانند کاملا رنگی باشند و یا با تغییر جهت تابش نور رنگ خود را تغییر دهند.

   

  انواع فیلم های صنایع بسته بندی / ویژگی هولوگرام ها:
  ۱- حساسیت به لرزش:
  ثبت اطلاعات بر روی هولوگرام ها به این ترتیب است که اطلاعات مربوط به هر بخش با یک طول موج خاص بر روی فیلم پیاده می شود و به همین دلیل نسبت به هر نوع لرزشی حساس می باشد و تصویر ارایه شده را تغییر می دهد. به صورت عادی هر صفحه فیلم هولوگرام باید قابلیت پذیرش طول موج در غشاء ۶۵۰ نانومتر را داشته باشد.
  ۲-قابلیت تقسیم پذیری:
  هر صفحه کامل هولوگرام قابل تقسیم به بخش های کوچک تر با حفظ تمامی اطلاعات می باشد. به این دلیل که یک موج کلی، تصویری از شیء را به صورت ریز در تمامی سطح فیلم حک می نماید. بنابراین با نگاه کردن به یک بخش از هولوگرام می توان یک تصویر کامل از تمامی سطح را داشت.
  موارد استفاده از هولوگرام:
  -هنر، علم، فناوری- برای برخی محصولات خاص بسته بندی- برای چاپ لیبل- برای تزیین رسانه های چاپی- برای جلوگیری از جعل کارت های اعتباری و گواهینامه های رانندگی- مورد استفاده در صنایع هوایی برای رساندن اطلاعات مخلتف بر خلبان- برای ارائه اثرات هنری- مصارف امنیتی

   

  جهت مطالعه بیشتر در مورد فیلم های پلیمری و تاریخچه این محصولات اینجا کلیک کنید

   

  شما اکنون در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین , صفحه اخبار و مقالات پلیمری هستید ?
  برخی از اخبار و مقالات پلیمری مرتبط :

  درباره ما:

  شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولید کننده انواع مخازن و ظروف پلیمری و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…

  ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…

  جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید

  اشتراک گذاری :

2 comments

 • آرش نیلگون
  27th مارس 2017 پاسخ

  درود بر شما فیلم بسته بندی برای کتاب می خواهیم. آدرس ما میدان انقلاب است. ممکن است نزدیکترین آدرس برای خرید فیلم بسته بندی را معرفی بفرمایید؟؟
  سپاس

  • پلی اتیلن نوین
   27th مارس 2017 پاسخ

   سلام این مطلب یک مقاله است و ما فروشنده نیستیم.

Leave a reply

از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید