تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
17
فوریه

انجمن ماشین آلات و تجهیزات صنعتی آلمان VDMA در آستانه ۱۲۵ سالگی

انجمن ماشین آلات و تجهیزات صنعتی آلمان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۲۵ ساله میشود

 

انجمن ماشین آلات و تجهیزات صنعتی آلمان  (VerbandDeutscherMaschinen- und Anlagenbau – VDMA)در سال ۱۹۸۲با هدف حمایت از منافع اقتصادی سازندگان ماشین آلات و تجهیزات آلمان تاسیس شد. البته تاسیس  VereinRheinisch-WestfälischerMaschinenbauanstaltenدر سال ۱۹۸۰ مقدمه تاسیس VDMA بوده است. اولین دفتر این نهاد در دوسلدورف قرار داشت و امروزه دفتر اصلی آن در فرانکفورت مستقر است. VDMAدر سال ۲۰۱۷، ۱۲۵ سالگی خود را جشن می­گیرد.

انجمن ماشین ­آلات و تجهیزات صنعتی آلمان شامل بیش از ۳۲۰۰ عضو است که عمدتا شرکت­هایی با اندازه متوسط و فعال در صنعت کالای سرمایه ای هستند و از این رو بزرگترین تشکل صنعتی اروپایی است. اعضای انجمن از زنجیره فرایند هستند (در زمینه مهندسی مکانیک شامل ابزار و اجزای مرتبط، فرایند، تولید، ساخت،  مهندسی اتوماسیون، اداری و فن آوری اطلاعات، نرم افزار، خدمات مربوط به محصول) یعنی از اجزا تا ماشین، از تامین کنندگان سیستم تا ارایه دهندگان خدمات. در واقع انجمن بازتاب دهنده روابط متنوع مشتری-تامین کننده از طریق کل زنجیره ارزش است.

VDMAاز ۳۷ انجمن تجاری و گروه کارگری؛ زیربخش­ها؛ شعباتی در برلین و بروکسل؛ دفاتر رابط در برزیل، چین، هند، ایران، ژاپن و روسیه؛ کمیته­ های بین­ المللی؛ شش انجمن ایالتی و چندین سازمان خدماتی تشکیل شده است. انجمن ماشین ­آلات و تجهیزات صنعتی آلمان با بیش از ۵۰۰ کارمند قویترین انجمن صنعتی در آلمان و اروپاست.

انجمن ماشین ­آلات و تجهیزات صنعتی آلمان از چندین تشکل فعال در حوزه ماشین ­آلات و خط تولید صنایع مختلف تشکیل شده است، از جمله انجمن ماشین آلات صنایع نساجی، ماشین­ آلات و قالب لاستیک و پلاستیک، ماشین­ آلات بسته ­بندی و فراورش موادغذایی، ماشین­ آلات ریخته ­گری لوله و اتصالات و… . قابل توجه است که بخش ماشین­ آلات و قالب های پلاستیک و پلیمر و صنعت قالبگیری لاستیک از فعال­ترین بخش­های این نهاد است.

انجمن توسط یک هیات رییسه انتخابی شامل نمایندگان سه شرکت رهبری می­ شود و ریاست آن هر  سه سال یکبار انتخاب شده و نمی­ تواند دوباره انتخاب شود. یک هیات مدیره محدود و یک هیات مدیره اصلی با نمایندگان شرکت­های مهندسی مکانیک به عنوان کمیته ­های مشورتی برای هیات رییسه عمل می­ کنند.

این تشکل در وبسایت خود مدعی شده از اعضا با تمام قوت حمایت می­کند و کارشناسان آن در خصوص تجزیه و تحلیل و گشودن بازارهای جدید، استانداردسازی اجزا و قطعات و سایر موارد در کنار اعضا هستند که البته نتیجه و خروجی این سازمان نیز این ادعا را تایید می کند.انجمن منافع مالی، فنی و علمی صنعت مهندسی مکانیک را خصوصا با توجه نهادهای ملی و بین ­المللی و گروه­های کسب و کار ارایه می­دهد. به منظور حفاظت از منافع اعضا خود،آن­ها را از دریافت آموزش، مشاوره و کمک برخوردار می­کند.

 

پیام اساسی انجمن ماشین ­آلات و تجهیزات صنعتی آلمان در ارتباطات با سیاستمداران و عموم این است که آینده از آن صاحبان کسب و کار است. در فعالیت­های سیاست اقتصادی کار عمده انجمن تمرکز بر ایجاد رقابت و آزادی برای کارآفرینان است و کمپین­های هدفمند برای افزایش در معرض توجه قرار گرفتن صنعت را راه ­اندازی می­کند. نتیجه این بوده: مهندسی، امروز به عنوان یک صنعت موفق و تامین­ کننده تکنولوژی­های کلیدی محترم شمرده می­ شود و این تشکل صدای بسیار محترم شمرده ­تری در عرصه سیاسی ملی و اروپا است.انجمن نشان ­دهنده منافع اقتصادی و فنی صنعت اعضاست و با استفاده از تماس­های شخصی با سیاستمداران، دنیای کسب و کار و نهادهای مشهور –همراه با انتقال دایمی اطلاعات-  تلاش دارد تا پایه­ای برای موفقیت اعضا ایجاد کند.

 

تفکر شبکه ای، اقدامات شبکه ای

در حال حاضر بخش مهندسی به صورت فوق العاده خوب در رقابت­های جهانی قرار گرفته است. یک فاکتور حیاتی در ادامه دادن این موفقیت توانایی ترکیب تجربه و هوش در زمینه-های مختلف مثل مهندسی برق، نرم افزار، مکانیک و تبدیل محصولات با دانش فنی بالای آن­ها به نوآوری­های  تکنولوژیکی  جهانی است. چنین ماموریت چالش برانگیزی تنها به وسیله به کارگیری دانش شبکه­ای عملی است. این قدرت اصلی است.

 

 

https://www.polynovin.com

منبع: واحد کنترول کیفیت شرکت پلی اتیلن نوین

 

 

اشتراک گذاری :