تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
16
دسامبر

التهاب ادامه دار بازار PVC / پلی پروپیلن های نساجی روی خط داغ

PVC و پلی پروپیلن روی خط التهاب : فعالان بازار با صعودی شدن نرخ دلار، نرخ جهانی نفت و انتظار برای افزایش قیمت های پایه، قیمت های پیشنهادی خود را در بازار آزاد به شدت افزایش و خریدهای خود را از کانال بورس افزایش داده اند.

سید جواد موسوی، کارشناس بورس محصولات پتروشیمی : در سومین هفته آذر ماه ۱۳۹۶، تالار معاملات پتروشیمی شرکت بورس کالای ایران ، معاملات با رونقی را تجربه کرد. در این هفته بیش از ۴۰ گرید با رقابت قیمتی به فروش رسیدند که نسبت به گذشته می توان گفت بی سابقه بوده است و نشان از التهاب بازار محصولات پلیمری دارد.

فعالان بازار با توجه به صعودی بودن نرخ دلار و همچنین نرخ جهانی نفت و انتظار برای افزایش قیمت های پایه، قیمت های پیشنهادی خود را در بازار آزاد به شدت افزایش و خریدهای خود را از کانال بورس افزایش داده اند؛ در نتیجه موجب انجام رقابت های قیمتی بیشتری در بازار شده اند. هر چند که نباید التهاب گروه هایی همچون پلی پروپیلن های نساجی را به دلیل کمبود شدید عرضه ها را نادیده گرفت.

حجم عرضه ها در هفته جاری نسبت به هفته گذشته کاهش نسبتا زیاد و ۶٫۲۲۹ تنی را تجربه کرد؛ حجم عرضه ها در هفته گذشته بیش از ۵ هزار تن افزایش را تجربه کرده بود. البته باید ذکر کرد که گروه هایی همچون پلی پروپیلن ها و PVC ها با وجود عدم کاهش عرضه به ظاهر، در واقع با کاهش عرضه ها مواجه هستند زیرا در این هفته حجم عرضه های تحویل فوری PVC کمتر از ۴ هزار تن بوده و همچنین پلی پروپیلن های نساجی نیز به لطف عرضه سلف و ۴۰۰۰ تنی گرید کم مصرف ۵۶۴S جم به ظاهر عرضه هایی افزایشی داشته اند و گرنه در واقع کاهش عرضه داشته اند.

در هفته جاری حجم معاملات نیز نسبت به هفته گذشته تقریبا با ثبات بوده و افزایش ۱٫۹۴۱ تنی را تجربه کرد، اگر حجم عرضه ها در گریدهای جذاب بازار کاهش پیدا نمی کرد حجم معاملات می توانست افزایش بسیار بیشتری را تجربه کند. البته باید ذکر کرد که به خاطر نرخ افزایشی دلار، بازار آزاد مواد پلیمری ایران با التهاب شدیدی مواجه و قیمت اکثر کالاها افزایش زیادی را تجربه کرده است، به همین دلیل در این هفته یک رکورد جدید به ثبت رسیده و بیش از ۴۰ گرید با رقابت قیمتی معامله شدند که در گذشته بسیار کم اتفاق افتاده است.

در کل بیش از ۹۰ درصد از محصولات عرضه شده توسط متقاضیان خریداری شد، این در حالی بود، که در هفته گذشته ۷۸ درصد از کل عرضه ها خریداری شده بود. در این بین ۴۲ گرید از ۷۳ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی به فروش رسیدند، رقابت های قیمتی بین ۱ تا ۱۷ درصد بود.

حجم تقاضا افزایشی بوده و ۴٫۷۶۴ تن افزایش را  نسبت به هفته گذشته داشت، البته در هفته گذشته نیز حجم تقاضا افزایشی بوده و در نتیجه بعد از دو هفته متوالی روندی افزایشی وارد سطوح ۱۲۰ هزار تنی شده است.

منبع: اینپیا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , وان و انواع ظروف پلی اتیلن و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری :