15
مه

اقیانوس ها با سدهای شناور از پلاستیک پاک خواهند شد

اقیانوس ها از پلاستیک پاکسازی خواهند شد , بنیاد پاکسازی اقیانوس دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این سازمان طرح‌های خود را برای پاک‌سازی «زباله‌دان بزرگ اقیانوس آرام» که از اوایل ۲۰۰۸ آغاز خواهد شد، ارائه کرده است و برای این کار از سیستم‌ جدیدی که برای این کار طراحی کرده است، استفاده خواهد کرد. زباله‌دان بزرگ اقیانوس آرام هم‌اکنون بزرگ‌ترین مجموعه زباله‌های درون اقیانوس است که به سوپ عظیمی از ذرات پلاستیک تبدیل شده است این ذرات پلاستیک در ابعاد های مختلف و بی شمار به راحتی قابل مشاهده هستند و زندگی دریایی را مسموم کرده اند.

بویان اسلت ۲۳ ساله، حدود سه سال پیش فناوری ایده سد شناور را مطرح کرد. این سدهای شناور V شکل می‌تواندن زباله‌ها که قالبن از انواع پلاستیک هستند را شبیه به تور از داخل آب‌ها جمع‌آوری کنند و بیرون بکشند. وی در سال ۲۰۰۳ گفت:‌ «دیگر یک منطقه تمیز در این اقیانوس نمی‌توان پیدا کرد». اسلب با ارائه این ایده، بنیاد پاک‌سازی اقیانوس را بنیانگذاری کرد. وی اینچنین ایده‌اش را توضیح داده بود که زباله‌های پلاستیک از طریق صفحه‌های بزرگی که توسط کف اقیانوس مهار می‌شوند، جمع‌آوری می‌شوند اما طرح جدید او موثرتر و مقرون‌ به‌صرفه‌تر است.
تیم این طرح به جای تعبیه صفحه‌هایی به طول ۱۰۰ کیلومتر، تصمیم گرفته است ۵۰ صفحه کوچک‌تر را به طول یک کیلومتر طراحی کنند. آنها همچنین توانستند وزن این صفحه‌ها را با استفاده از لنگر کاهش دهند تا بتوانند همراه با جریان‌هایی مثل پلاستیک ، حرکت کنند. البته این حرکت به دام انداختن پسماندها را کمی آهسته می‌کند. وی اخیرا اعلام کرده که انتظار داشته است طراحی اولیه آنها برای پاک‌سازی نیمی از زباله‌دارن بزرگ اقیانوس آرام تا ۱۰ سال آینده هزینه‌ای معادل ۳۲۰ میلیون دلار را دربرداشته باشد. اما هم‌اکنون پیش‌بینی می‌کند که با طرح جدید این میزان هم هزینه به نصف تقلیل خواهد یافت و هم زمان نیز به نصف خواهد رسید. تامین هزینه ها از آنجا که اسلت و تیمش هنوز نیاز به سرمایه‌هایی برای ادامه پروژه دارند، تصمیم گرفته‌اند که پلاستیک‌ های جمع‌آوری شده از دریا را بفروشند تا از آنها برای تولید عینک آفتابی، صندلی و سپر خودرو استفاده شود.

منبع: حبرگزاری آنا

خانه

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

 

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب :


قرارداد فروش ماهانه ۱۱ هزار تن پلی اتیلن با شرکت ایتوچو ژاپن امضا شد


صادرات مصنوعات پلیمری و محصولات پتروشیمی ایران به دنیا + جدول


درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر آب , بشکه , ظروف و وان از جنس پلاستیک ( پلی اتیلن ) و طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :