07
ژانویه

افزایش قیمت گروهی محصولات پلیمری توسط شرکت ملی پتروشیمی

قیمت محصولات پلیمری در حالی توسط شرکت ملی پتروشیمی اعلام شد که همه کالاها با افزایش نرخ مواجه شدند. افزایش قیمت ها بین ۲٫۳ تا ۵٫۳ درصد بود.

در بین محصولات پلیمری بیشترین افزایش مربوط به کالاهای پلی اتیلن سنگین اکستروژن و لوله بود که این کالاها افزایش قیمتی بیش از ۲۵۵۹ ریال را تجربه کردند. این گروه کالایی در بازارهای آسیایی نیز بیشترین افزایش را تجربه کرده بودند.

پس از آن کالاهای پلی پروپیلن شیمیایی و پلی اتیلن سنگین دورانی و به ترتیب با بیش از ۱۹۷۴ ریال و ۱۹۶۰ ریال افزایش در رده بعدی افزایش قرار داشتند.

پلی اتیلن های سنگین تزریقی و بادی نیز که در بازارهای آسیایی رشد قابل توجهی پیدا کرده بودند به ترتیب ۱۸۷۶ ریال و ۱۷۴۱ ریال افزایش را تجربه کردند. گروه پلی پروپیلن نساجی نیز افزایش زیاد و ۱۸۴۳ ریالی به ازای هر کیلو را تجربه کرد.

کمترین افزایش نرخ محصولات پلیمری هم مربوط به کالا های PVC، پلی اتیلن سبک خطی و سبک فیلم اختصاص داشت که اندکی بیشتر از افزایش نرخ دلار است. بدین ترتیب کالای PVC گرید S65 افزایش نرخی برابر با ۹۰۸ ریال را تجربه کرد، کالاهای سبک خطی ۱۱۹۹ ریال و سبک فیلم ۱۳۵۳ ریال افزایش را تجربه کردند، روند جهانی این محصولات تقریبا با ثبات بود.

کالای SBR تنها کالایی بود که با کاهش نرخ مواجه شد و این کاهش نرخ به میزان بیش از ۵۸۲ ریال بوده است.

نرخ دلار: نرخ دلار مبنای محاسبه برابر با ۴۲۷۴۲ ریال بوده است که در مقایسه با نرخ دلار ۴۱۷۷۰ ریالی هفته گذشته افزایشی ۹۷۲ ریالی و برابر با ۲٫۳ درصدی را نشان می دهد، همین افزایش نرخ دلار موجب تشدید افزایش قیمت های پایه تحت تاثیر افزایش قیمت های جهانی شده است و میزان کاهش نرخ گروه SBR را نیز خنثی کرده است.

منبع: اینپیا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?
درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر , وان و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :