تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
07
ژانویه

افتتاح پتروشیمی خمین تا اواخر نیمه نخست ۹۸

پتروشیمی دی آریا پلیمر خمین اواخر نیمه نخست سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید , این مطلب را کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه پتروشیمی خمین در مصاحبه با خبرنگار گبرگزاری ایسنا گفت :

محمدجواد کاظمی در خصوص روند اجرایی پتروشیمی دی آریا پلیمر خمین ، اظهار کرد: روند اجرایی این پروژه در وسعتی به مساحت ۳۳ هکتار در سال ۹۶ آغاز شد و بنابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر این بود که تا پایان سال پیش راه‌اندازی شود اما به سبب ایجاد تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و بازار ارز، راه اندازی پروژه به سال ۹۸ موکول شد. این واحد مجوزهای زیست محیطی را در سال ۹۵ دریافت کرده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید سالانه این مرکز ۱۷۵ هزار تن پلی‌پروپیلن در گریدهای مختلف است، افزود: مواد اولیه این واحد تولیدی از پتروشیمی شازند تأمین می‌شود و محصول تولید شده در ساخت لوازم و ظروف یکبار مصرف، تجهیزات و لوازم پزشکی، تهیه موکت و فرش، مواد اولیه قطعات خودرو و دیگر محصولات استفاده می‌شود.

کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه پتروشیمی خمین با اشاره به اینکه این واحد به طور مستقیم تا ۳۰۰ نفر و غیرمستقیم ۱۰۰۰ نفر اشتغال را به همراه خواهد داشت، گفت: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این پروژه کاملا توسط بخش خصوصی و سهامداران تامین شده و از منابع دولت هیچ استفاده‌ای نشده است. تا به امروز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان توسط سهامداران در این پروژه هزینه شده است.

کاظمی در خصوص تامین آب این پروژه  بیان کرد: به منظور تامین آب برای این واحد از حلقه چاه‌هایی که در کشاورزی کارآمدی نداشته با تایید منابع آب خریداری شده و یک انشعاب نیز از سد کوچری به این واحد تعلق گرفته است.

وی ادامه داد: عمده خریدهای این واحد از نروژ انجام می‌شود اما پیمانکاران این واحد همه ایرانی هستند و مخازن کروی شکل این واحد نیز توسط کارگران و مهندسان ماشین سازی اراک ساخته و نصب شده است.

کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه پتروشیمی خمین گفت: پلی پروپیلن در کشور مصرف زیادی در بحث‌های خودروسازی، لوازم آشپزخانه، الیاف، کیسه و گونی بافی، فرش، موکت و تجهیزات پزشکی وغیره دارد .

منبع : ایسنا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?


























درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده مخزن آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری :