28
ژوئن

اشباع بازار اتیلن به دلیل عرضه بی رویه از سوی فروشندگان آسیایی

اشباع بازار اتیلن به دلیل عرضه بی رویه از سوی فروشندگان آسیایی و غیر آسیایی اتفاق افتاده است. به دنبال عرضه بی رویه اتیلن، قیمت اسپات این محصول در شمال شرق آسیا به پایین ترین سطح در حدود یکسال و نیم گذشته رسیده است. همچنین فعالان بازار پیش بینی می کنند که با وجود افزایش تقاضا از سوی چین، وضعیت اشباع بازار در نیمه دوم سال جاری میلادی همچنان ادامه یابد.

بازار اتیلن بر اساس این گزارش درتاریخ پنجم ژوئن امسال قیمت واردات برای محموله های ارسالی اواخر ژوئن و آغاز ژوئیه بر مبنای CFR شمال شرق آسیا در ادامه هفت هفته روند نزولی ۹۳۵ دلار به ازای هرتن تعیین شد. در تاریخ ۱۶ ژوئن نیز قیمت های هفتگی (weekly prices) بر مبنای CFR شمال شرق آسیا بدون تغییر نسبت به هفته های قبلی ۹۳۵ دلار در هر تن باقی ماند. این گزارش می افزاید: میزان صادرات اتیلن از جنوب شرق آسیا به شمال شرق این قاره در ماه مارس رشد قابل ملاحظه ای را نشان می دهد. البته در نیمه دوم ماه مه امسال نیز به دنبال راه اندازی مجدد مجتمع کراکر شرکت اکسان موبیل در سنگاپور با ظرفیت تولید یک میلیون تن در سال، مازاد عرضه این محصول تشدید شد. از طرفی بروز پاره ای از مشکلات فنی در مجتمع های پتروشیمی تعدادی از مجموعه های پتروپالایشی ژاپن، کره جنوبی و تایوان در فاصله اواخر ماه مه تا ژوئن امسال به این وضعیت دامن زد. از این رو بسیاری از تولیدکنندگان اتیلن آسیا، بارگیری محموله های خود برای ماه ژوئن را به ژوئیه موکول کردند. عمده این تولیدات روانه بازار چین می شود.
منبع: نیپنا

شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

برخی اخبار و مقالات پلیمری مرتبط با مطلب :


تولید استنت (فنرهای عروق قلبی) پلیمری با قابلیت باز شدن خودکاردرباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده تانکر پلیمری , وان شیلات و بشکه مواد شیمیایی , همچنین طراح و سازنده ماشین آلات صنعت قالبگیری دورانی روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده محصولات پلی اتیلن نوین , لطفا اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری :