تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
29
اکتبر

اسکناس از جنس پلیمر جایگزین اسکناس های کاغذی

قابلیت های اسکناس هایی از جنس پلیمر

این اسکناس ها نسبت به نوع کاغذی خود طول عمر ۲ تا ۳ برابر دارند. همچنین این اسکناس ها میتوانند شرایط سخت تری را تحمل کنند. اسکناس های تولید شده از پلیمر در دستگاههای پول شمار بهتر عمل میکنند و دستگاههای کارتخوان بدلیل مقاومت اسکناس ها در مقابل کثیفی بهتر کار میکنند. علت آن هم این است که اسکناس پلیمری قطرات جوهر و گرد و غبار را به سختی به خود جذب میکنند.

این اسکناس ها را به سختی میتوان کپی کرد، آن هم به خاطر اینکه در ساخت آن ها از اعداد پنهان در کاغذ و هولوگرام فلزی و چاپ متن در فونت های خاص استفاده شده که به سختی میتوان آنها را کپی کرد.

اسکناس پلاستیکی به خاطر خواصی که ذکر کردیم تمیزتر باقی میماند و کثیفی کمتری را به خود میگیرد. همچنین در مقابل آب کاملا مقاوم بوده و شما دیگر نگران اسکناس های جامانده در لباسشویی نخواهید بود. شما میتوانید آن ها را مچاله کنید و آن ها بدون اینکه رد تا رویشان باشد به حالت قبلی بازمیگردند.

این اسکناس ها باکتری کمتری نسبت به نوع کاغذی به خود جذب میکنند که همین موضوع سبب میشود تا امکان انتقال بیماری را از این راه کمتر کنند.

مبلغ تمام شده اسکناس های پلاستیکی (پلیمری) برای دولت هابیشتر از اسکناس های کاغذی خواهد بود، اما طول عمر بیشتر اسکناس های پلیمری نسبت به نوع کاغذی سبب میشود تا دولت در دراز مدت سود کند.

مزایای زیست محیطی اسکناس های پلاستیکی (پلیمری)

طول عمر بیشتر اسکناس های پلاستیکی ( پلیمری ) بدان معناست که پلیمر کمتری در مقایسه با کاغذ مورد مصرف اسکناس های کاغذی نیاز است و در نتیجه ماده خام کمتری برای تولید اسکناس مصرف می شود. هم چنین اسکناس های پلیمری می توانند پس از طی چرخه عمر خود بازیافت شوند.

به نطر میرسد اسکناس های پلاستیکی (پلیمری) علاوه بر اینکه برای دولت و مردم کشور سودآور باشد، با توجه به اینکه میتوان آنرا برای مصارف دیگر بازیافت نمود، برای محیط زیست هم مناسب خواهد بود. این نوع پلیمر را میتوان برای مصنوعات کشاورزی و کامپوزیت ها استفاده کرد.

طبق تحقیقاتی که توسط بانک مرکزی کانادا انجام شده است، اسکناس های تولید شده از پلیمر در چرخه خود باعث تولید مقدار کمتری گاز گلخانه ای شده و میزان کمتری انرژی را برای تولید صرف میکنند.

با این حال پول های کاغذی هم امکان یازیافت دارند و از آن ها برای تولید مداد و فنجان های کاغذی قهوه استفاده میشود.

 

منبع: ایسنا


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

غول های مواد پلاستیکی در دنیا | بازیگران اصلی دنیای پلیمرهادرباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده مخزن آب پلی اتیلن , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :