تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
23
آگوست

تولید اولین پلیمری که ۵ برابر مقام تر از لاستیک طبیعی است

اخبار پلیمری :شرکت Bridgestone Corp در توکیو اخیرا خبر از تولید اولین بسپاری در جهان داده است که قادر است لاستیک و رزین را در ابعاد مولکولی به یکدیگر متصل نماید. این بسپار جدید دارای دوام بی سابقه ای می باشد. در مقایسه با لاستیک طبیعی این بسپار تا ۵ برابر در برابر رشد ترک مقاوم بوده، استحکام کششی مناسبی را داشته و در برابر سایش مقاوم می باشد.

HSR

شرکت Bridgestone این ماده را HSR به معتی لاستیک با استحکام بالا نامیده که قادر است به عنوان یک ماده ی چند جزئی (Hybrid) واحدهای سازنده ی لاستیک سنتزی همچون بوتادی ان و ایزوپرن را با واحدهای سازنده ی رزین همچون اتیلن در ابعاد مولکولی پیوند دهد. این اتفاق با استفاده از کاتالیزگر Gd از طریق هم بسپارش (Copolymerization) صورت می گیرد.

این ماده قادر است چقرمگی رزین را با سختی لاستیک ترکیب نماید. ایده ی اولیه ی ساخت این ماده با سنتز پلی ایزوپرن با استفاده از کاتالیزگر Gd ایجاد شد.

شرکت Bridgestone اعلام کرده است که ساخت این HSR را می توان به عنوان قدم مهمی در تولید تایر محسوب کرد. با استفاده از این ماده می توان تایری با عملکرد بهتر در عین مصرف کمتر ماده ایجاد نمود. این شرکت استفاده از HSR را در تولید محصولات پلیمری دیگری به جز تایر نیز مورد توجه قرار داده است.

منبع: ایران پلیمر


شما در وبسایت رسمی شرکت پلی اتیلن نوین ( صفحه اخبار پلیمری ) هسنید ?

درباره شرکت :
شرکت پلی اتیلن نوین تحت مدیریت مجموعه گروه صنعتی مخزن سازان نوین تولیدکننده مخزن آب , وان , بشکه و انواع ظروف و محصولات پلیمری و همچنین طراح و سازنده ماشین آلات قالبگیری دورانی (خط تولید قطعات پلیمری میان تهی)روتشنال دارای گواهینامه مدیریت فرایند ISO9001 با کادری مجرب و حرفه ایی با تجربه فعالیت در بزرگترین محیط های صنعتی خاورمیانه با بیش از نیم قرن تجربه , خدمتگذار صنعت و صنعتگران و ملت بزرگ ایران…
آدرس کارخانه: تهران / شهرک صنعتی شمس آباد / بلوار سروستان
ما بهترینیم چون بهترینا رو داریم…
جهت مشاهده تولیدات شرکت پلی اتیلن نوین , لطفا روی محصولات  کلیک کنید.

اشتراک گذاری :