تانکر 6000 لیتری پلاستیکی عمودی
16
فوریه

آنتی اکسیدان های پلیمری و تکنولوژی تولید این مواد توسط یک شرکت ایرانی ابداع شد

یک شرکت ایرانی موفق به دستیابی به تکنولوژی تولید آنتی اکسیدان های پلیمری شد.
شرکت نکو یکی از شرکتهای ایرانی پس از چندین سال تلاش بی وقفه به این فناوری دست یافت.
مواد پلیمری یکی از پرمصرف ترین مواد پتروشیمیایی به شمار می رود که روز بروز در زندگی بشر کاربردهای بیشتر و متنوعتری پیدا می کند.
این در حالیست که ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح محصولات پتروشیمی در جهان و دومین تولیدکننده این محصولات در منطقه خاورمیانه یکی از محورهای کلیدی توسعه این صنعت را در کشور شاخه پلیمر قرار داده است.
گفتی است در حال حاضر در حدود ۵ میلیون تن محصولات پلیمری در کشور تولیدمی شود و پیش بینی می شود تا پایان برنامه پنجساله پنجم این میزان تقریبا دو برابر شود.
محصولات پلیمری نیازمند افزودنی های پلیمری متنوعی هستند که هریک در تقویت یکی از ویزگی های این مواد موثر و ضروری است.
ازجمله مهمترین این افزودنی ها انواع آنتی اکسیدان های پلیمری ست که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند.
آنتی اکسیدان های پلیمری برای جلوگیری از تغییر رنگ پلیمرها و همچنین جلوگیری از شکننده شدن آنهاافزوده می شوند و تقریبا تمام انواع پلیمرها نوعی از آنتی اکسیدانها را استفاده می کنند.
بر اساس این گزارش شرکت نکو پس از چند سال تلاش فراوان موفق شد به دانش فنی تولید آنتی اکسیدان های پرمصرف داخلی یعنی ۱۰۱۰ و ۱۰۷۶و ۱۶۸ دست یابد.
کل مصرف داخلی این مواد از خارج از کشور تامین می شود و با خودکفایی در این محصولات سالانه از خروج بیش از ۲۴ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می شود.

دکتر احسان نجابت اعلام کرد که شرکت نکو کارخانه تولید صنعتی این محصولات را در دست اجرا دارد و در سال ۹۳ به بهره برداری خواهد رسید و علاوه بر نیاز داخل امکان صادرات این محصولات را نیز داراست. این محصولات با برند تجاری NECONOX به بازار عرضه خواهد شد.

اشتراک گذاری :